Letní mistrovství ČR dvanáctiletých

Vydáno dne 25. 06. 2019 (počet přístupů 1439)

Na Mistrovství ČR 12ti letých se do Nového Jičína nominoval pouze jediný zástupce MoP teamu, a to Oliver Koten.

Cesta v pátek po obědě směrem tam byla asi nejméně příjemným zážitkem, kolony, objížďky a téměř 5hod v horku v autě. Zpět vše bylo vše v normálu.

V pátek po prezentaci jsme šli potrénovat na cca 40min. Následovala večeře a odjezd do penzionu se ubytovat.

Závodilo se na prostorném 25m bazénu, v toto ročním období a s počasím (33st.C ve stínu) se velmi hodily stahovací předokenní žaluzie na celé podélné jižní straně bazénu, díky kterým nebylo na bazéne tak horko. Děkujeme pořadatelům za využití. Malý 10m bazén s možností vyplavání jsme několikrát pro Olivera využili.

Bazén byl dobře ozvučený, DJ Vlasta Perna - repre trenér senioru ČR, pouštěl výbornou motivační hudbu.

Časomíra na startovní - cílové stěně, fungovala po celou dobu závodu bez chyby. Jednořádková výsledková tabule, rozlosování i výsledky na stěně, vše fungovalo tak, jak má být. Relativně dostatečný byl i prostor pro účastníky okolo bazénu i vybavení (šatny, WC, bufet).

Před každým půldnem jsme prošli individuální rozcvičku a poctivé rozplavání. Během 3 půldnu Oliver startoval v pěti závodech. Potvrdil, že jeho nejsilnějším plaveckým způsobem je znak. V disciplíně 100Z se umístil na krásném 5.místě a vytvořil si nový osobní rekord o 1,2s. Na 200Z opět potvrdil pozici v top10 a skončil na pěkném 10.místě. Na ostatní disciplíny 200K, 100PZ, 400PZ obsadil 27., 23. a 20.místo.

Před každým startem dostal Oliver pokyny k danému závodu a po doplavání jsme závod vyhodnotili. Všechna plus i nedostatky.

V konkurenci plavců z celé ČR se určitě neztratí. Byla to jistě vynikající zkušenost s vrcholnými závody a s  tou nejsilnější konkurencí. Věřím, že snad to bude i dobrá motivace do dalších měsíců a let tréninku.

Je třeba dále pracovat na technice všech plaveckých způsobů, zpevnění a vyvlnění při startech a obrátkách. Na suché přípravě je třeba zapracovat na obecné kondici a zpevnění trupu do STRML pozice.

Za celý víkend mě Oliver dostatečně přesvědčil, že umí dobře pracovat se smartphonem-doporučoval bych využít také ke studiu plaveckých videí na Youtube.