VC Zlína

Vydáno dne 03. 12. 2019 (počet přístupů 1264)

Výprava sedmi plavců a plavkyň MoP teamu, 6 z Radlic a Ondra Smrček s teamem VSC ze Strahova, jela nasbírat zkušenosti na další díl Českého Poháru, tentokrát do Zlína.
Závodilo se na malém 25m bazénu, kam se bohužel nevešli všichni plavci a ani trenéři a to bohužel  ani na rozplavání ani při závodech. Naštěstí byla možnost rozplavání, sezení i vyplavávání ve vedlejším 50m bazénu (2-3dráhy).

Časomíra byla na cílové stěně, praporky i výsledková tabule, rozlosování i výsledky na stěně, vše fungovalo tak jak má...   Relativně dostatečný byl i prostor pro účastníky v šatnách obou bazénů.
Z celkem 5ti půldnů jsme se z časových důvodů zúčastnili jen 3. Vynechali jsme vytrvalecké disciplíny v pátek odpoledne a pak i finále v neděli odpoledne.
Vše se hodnotilo OPEN - nejlepších 12 plavců se kvalifikovalo do odpoledních A a B finals.  MoP team se představil ve 34 startech a z toho 20 startů (!!! )z nich zvládli naši borci v OSOBNÍCH REKORDECH! Většina našich sportovců měla 3 starty za půlden - byl to kvalitní trénink v závodní atmosféře. V konkurenci plavců z českých i zahraničních oddílů, se naši určitě neztratili!  Do Finále A i B postoupil Ondra Smrček, do Finále B Sam Macháček (2x)) a Týnka Šebová.

Tyto závody byly poslední šancí zaplavat si kvalitní časy pro přihlašování na MR ČR dospělých a dorostu. Díky osobním rekordům byl cíl u většiny z plavců alespoň z části dosažen.

Přesto, že to bylo dlouhé a časově náročné závody, vše proběhlo v pohodové teamové atmosféře. Bydleli jsme na ubytovně kousek od bazénu, restauraci na obědy a večeře jsme si dojednali až na místě v pátek večer. Před každým dopolednem jsme měli rozcvičky, určené rozplavání, individuální pokyny před startem, hodnocení každého startu po závodě, individuální vyplavání každý po svém startu a také společné vyplavání v sobotu odpoledne.

Dopravu tam i zpět a také na místě jsme zvládli dobře a hlavně pohodlně. Na tyto závody jsme měli půjčený Ford Tranzit Tourneo Custom pro 8 lidí. Díky patří sponzorovi firmě Auto Palace Spořilov a panu Píchalovi!

Celkově to byla pro našich 7 mladých sportovců cenná zkušenost, příjemný zážitek v jiných než běžně známých místech a snad i motivace do dalšího tréninku a přípravy.