Zimní pohár ČR jedenáctiletého žactva, hodnocení

Vydáno dne 04. 12. 2019 (počet přístupů 1187)

Vrcholem zimní sezóny pro naše nejmladší žáky ročníku narození 2008 byl pohár Čech, který se letos konal u nás v Radlicích. Na závody se kvalifikovalo celkem osm domácích plavců - CEJPKOVÁ Rozálie, HRDLIČKA Štěpán, JUNKOVÁ Tereza, KAŠPAROVÁ Adéla, MITKA Daniel, TEODORIDIS Kostas, VOBOŘILOVÁ Lucie, WITTENBERGEROVÁ Emma.

Závody byly jednodenní a probíhaly hladce a podle časového harmonogramu.
Oproti KPŽ naštěstí ubylo diskvalifikací a přibylo mnoho osobáků. U našich plavců byly diskvalifikace dvě, které doufám poslouží jako zkušenost, aby se na MČR již neopakovaly.
Celkově hodnotím za MoP výpravu závody jako velmi úspěšné. Celkem plavci zaplavaly 26 osobních rekordů z 34 přihlášených startů. Velmi chválím, že si plavci navzájem fandili, v době pauzy bylo veselo a po celou dobu závodu panoval týmový duch.

Dopolední část završil neskutečně těsný závod smíšených štafet, který se povedl Mororletu vyhrát. Výsledný čas naší štafety byl 02:19.59, druhé místo obsadil Jablonec s časem 02:19.79.
Štafeta Morotletu startovala ve složení: Z - Lucka Vobořilová, P - Štěpán Hrdlička, M - Kostas Teodoridis, K - Róza Cejpková.
Z kluků pak předvedl medailové výkony Štěpán Hrdlička, který získal 3x stříbro a Kosta Teodoridis, který vybojoval bronz na motýlové stovce.
Mezi dívkami se na stupně vítězů postavila Lucka Vobořilová, která získala 4x zlatou medaili (100Z, 100M, 100PZ, 200PZ) a 2x stříbrnou (200Z a 50M).

Všechny účastníky bych ráda pochválila za dobré chování po celou dobu závodů, podporu kamarádů, a zároveň bych jim ráda pogratulovala ke krásným výsledkům.