Zimní mistrovství ČR dorostu a dospělých

Vydáno dne 03. 01. 2022 (počet přístupů 758)

Devět našich plavců startovalo na Mistrovství republiky dorostu a dospělých v Plzni. Nejlepší výsledky měla Petra Závadová. Na 200 metrů volným způsobem získala svou první medaili v kategorii dospělých. Byla druhá v čase 2:01,72. Kromě toho byla v kategorii mladších dorostenek zlatá na sto i dvěstě znak a na dvěstě a osmset volným způsobem. Na stovce volným způsobem pak byla druhá a na nejkratším sprintu třetí. Dalším medailistou v mladším dorostu byl Nicolas Montfort, který byl třetí na 400 metrů volným způsobem v čase 4:01,40.

V první desítce se ještě umístili Adam Paliwal, Ondřej Ryba a Vojtěch Zvolský a těsně se do ní nevešla Anna Němcová.

V kategorii dospělých startovala s velmi náročným programem Kateřina Libová, která byla jinak ještě v kategorii žactva. Čtyřikrát postoupila do semifinále a ve čtyřdenním programu se spoustou startů sbírala zkušenosti. Samuel Macháček si zaplaval nejlepší časy v roce a na 50 metrů motýlek si vylepšil osobní rekord.

Ve výpisu výsledků je v rozplavbách a v semifinále u našich plavců v dorosteneckých kategoriích uvedeno pořadí v kategorii. U ostatních plavců a ve finále je uvedeno celkové pořadí. V programu mistrovství dorostenci plavali o medaile na tratě na 200 metrů a delší v rozplavbách. Na kratší tratě si rozdělovali cenné kovy v semifinále, kde bylo jedno semifinále pro mladší a jedno pro starší dorost. Třetí semifinále bylo pro dospělé. Do všech semifinále a finále postupovalo deset plavců. Kategorie dospělých - open si rozdělovala medaile ve finále, do kterého postupovalo deset nejlepších ze všech tří semifinále nebo z rozplaveb. Disciplíny 800 metrů a 1500 metrů volným způsobem byly plavány rovnou na čas.