Letní MČR staršího žactva

Vydáno dne 27. 06. 2022 (počet přístupů 594)

Od pátku 17. června do neděle 19. června jsme se zúčastnili Mistrovství ČR staršího žactva. Letos poprvé došlo u chlapců ke sloučení ročníku narození 2009 a 2008, dívky závodily v kategorii 2009. Závody byly poskládány do čtyřech půldnů, díky čemuž šlo o nejdelší mistrovské závody žákovských kategorií. O dobré závodní podmínky, ubytování a stravu se postaral plavecký klub České Budějovice. Vše bylo skvěle připraveno a pořadatelé byli, jako vždy, vstřícní. Mezi plavci panovala dobrá nálada a týmový sportovní duch. O tom svědčí i fakt, že na MČR padl nejeden osobní rekord a všichni plavci plavali na svém letošním maximu. Nejúspěšnějším plavcem závodů z řad Motorletu byl Daniel Mitka, který se postavil na stupně vítězů 5x z 6 přihlášených startů. Mistrovský titul na trati 200P si připsal Štěpán Hrdlička, který zvládl zvítězit i přes technické problémy se záchytným lanem.

200P - HRDLIČKA Štěpán (02:43,42) - PRVNÍ místo

Závodů se dále zúčastnili: Berdych Sebastian, Bittner Matyáš, Brouk Štěpán, Hrouda Martin, Kulíková Tereza, Soukup Daniel, Šimpachová Viktorie a Teodoridis Kostas. Všechny bych ráda pochválila za krásná umístění i výsledky. Pro mnohé se jednalo o první velké závody na dlouhém bazénu, což je z hlediska absolutních osobních výkonů i psychicky náročné. Ráda bych dále poděkovala všem trenérům I. a II. družstva za celoroční přípravu a rodičům za pomoc s logistikou.