MČR dorostu

Vydáno dne 31. 05. 2023 (počet přístupů 454)

Sedmnáct našich plavců startovalo na Letním Mistrovství České republiky juniorů v Liberci. Za posledních pár let se jednalo o nejpočetnější výpravu oddílu plavání SK Motorlet Praha. Celkem 26 krát si naši plavci vyplavali finále a umístili se v TOP 8 ve své věkové kategorii v ČR. Plavci na tomto meetingu dokázali opět pokořit svá osobní maxima a také se vylovit několik medailí. Na nejlepší umístění dosáhla Katka Libová, která skončila na 1. místě v disciplíně 50 motýl a splnila reprezentační limit, dále získala nepopulární 4. místo na 200 motýl, 5. místo na 50 kraul a 8. místo na 100 motýl. Další medaili, a to stříbrnou, si vylovila z libereckého bazénu Róza Cejpková na 50 prsa, na 100 prsa skončila na 5. místě a na 200 prsa na 8. místě. Róza byla za své výkony v této sezoně nominovala na EYOF 2023 v Mariboru.

Výborně se představili také další oddíloví borci, jmenovitě Daniel Mitka, který atakoval hranici dvou minut na 200 kraul a bral v Liberci dvakrát 5. místo, jednou 6. místo a dvakrát 7. pozici, Honza Valečka získal jedno 4. místo, dvě 5. místa a jedno 8. místo, Nick Montfort vybojoval 5. a 6. místo, Adam Paliwal 5., 7. a 8. místo, Lucka Vobořilová si vyplavala 7. a 8. místo, Vojta Zvolský 7. místo, Matyáš Dubec a Štěpán Hrdlička se umístili na 8 místě. Skvěle reprezentovali oddíl také Štěpán Brouk, Oli Hlávková, Aleš Chuchvalec, Adéla Kašparová, Anna Němcová, Veronika Němečková a Kostas Teodoridis.

Celkově náš oddíl nezklamal a byl vidět skoro ve všech finálových rozplavbách, nicméně do dalších sezón máme určitě co zlepšovat, i když pro některé plavce z jedničky (ročník 2005) to byly poslední mistrovské závody v kategorii dorostu na dlouhém bazénu.

Kompletní výsledky jsou dostupné v oddílovém archivu v souboru 2305mcrd.pdf (1 640 877 B).