Mistrovství světa v plavání v krátkém bazénu 2016

Vydáno dne 05. 12. 2016 (počet přístupů 2983)

Bára SEEMANOVÁ při rozplavání

poslední aktualizace 25.12. 13:40

Od šestého do jedenáctého prosince se ve Windsoru v Kanadě konalo Mistrovství světa v plavání v krátkém bazénu. Českou republiku reprezentovala i Bára Seemanová. Společně s ní v české reprezentaci odletěla do Kanady i naše trenérka Petra Škábová.

Bára startovala v disciplínách 50, 100 a 200 metrů volným způsobem a na 50 metrů motýlek. Rozjela i štafetu žen na 4x200 m volný způsiöb a finišovala ve štafetách 4x50 m polohově žen i mix a 4x100 m polohově žen. V následující tabulce je přehled jejích individuálních startů:

13th FINA World Swimming Championships (25m)     CAN Windsor    07.12. - 11.12.2016
jménoročníkumístěnídisciplínačasrozdílzávodos.rek.
SEEMANOVÁ Barbora0029  50 VZroz.00:25,27* 0%16/10_PlzSprinty00:25,34
23 100 VZroz.00:54,59-1%16/10_PlzSprinty00:53,89
26 200 VZroz.01:58,62-2%16/10_PlzSprinty01:56,02
30  50 M roz.00:27,360%16/10_PlzSprinty00:27,30

Modře podbarvený čas je novým rekordem dorostenek ČR. V archivu oddílu je k dispozici i kompletní výsledková sestava v souboru 1612ms25.pdf (1 029 078 B). Následuje přehled jednotlivých dnů a startů Báry, jak jsme je postupně přinášeli během MS:

6. prosince

Při prvním startu Bára zaplavala čas 1:58,62 na 200 metrů volným způsobem. Stačilo to na 26. místo. Na postup do finále bylo potřeba plavat 1:55,19 a to je čas o necelých devět desetin lepší než Báry národní rekord. Podle prvních mezičasů, kdy byla v polovině trati o šest desetin rychlejší než při rekordu, o postup bojovala. Nevydržela ale tempo až do konce závodu.

7. prosince

Ve druhém individuálním startu na sto metrů volným způsobem zaplavala Bára čas 0:54,59 a obsadila 23. místo. Sice to není její osobní rekord, ale je to její druhý nejlepší čas na této trati. Kromě toho ještě plavala poslední úsek ve štafetě na 4 x 50 m polohově. Tam zaplavala velmi pěkný čas 0:24,94. Ten je lepší než její osobní rekord. Štafeta o pár desetin nepostoupila do odpoledního finále a jen těsně prohrála se štafetou 8. Austrálie a 9. Francie.

8. prosince

Třetí den soutěží Bára plavala ve smíšené polohové štafetě poslední úsek. Zaplavala čas 0:24,92, který je o dvě setiny lepší, než její čas z předchozího dne. Štafetě to stačilo na 11. místo. Zaplavali čas 1:42,00 a poslední postupový čas byl 1:40,49.

9. prosince

V pátek Bára startovala v doplňkové disciplíně 50 metrů motýlek. Zaplavala čas 0:27,36. Za svým osobním rekordem z letošních Plzeňských sprintů zaostala jen o šest setin a byla třicátá.

10. prosince

Předposlední den Mistrovství světa Bára startovala v disciplíně 50 metrů volným způsobem. V posledním individuálním startu na mistrovství v novém dorosteneckém rekordu, který má teď hodnotu 0:25,27, obsadila 29. místo.

11. prosince

Na závěr Mistrovství světa v plavání v krátkém bazénu Bára plavala poslední úsek ve štafetě 4 x 100 metrů polohově. Štafeta byla v rekordu ČR, který je nově 3:56,86, na prvním nepostupovém místě v rozplavbách. Bára svůj poslední úsek zvládla za 0:53,64.

Ahoj,
v Kanadě je to skvělé, máme super hotel s krásným výhledem na Detroit, dobrým jídlem a hlavně skvělými postelemi 🙂 Nejvíce mě asi překvapili lidé, kteří tu jsou. Všichni jsou strašně přátelští a milí. Bazén se na první pohled zdá krátký a plave se v něm skvěle. Je to obrovský areal postavený na ledě takze ze začatku byl docela problém se orientovat ve všech chodbách. Celé závody jsou jinak organizované skvěle a nic mi tu nechybí.