Bára má stříbro z Mistrovství Evropy v plavání v krátkém bazénu

Vydáno dne 08. 11. 2021 (počet přístupů 1328)

V úterý začalo v Kazani Mistrovství Evropy v plavání v krátkém bazénu. ČR reprezentuje i plavkyně našeho oddílu Bára Seemanová. V prvním startu na 50 VZ v úterý dopoledne zaplavala osobní rekord a v čase 00:24,26 postoupila z osmého místa do odpoledního semifinále. V něm zaplavala 00:24,34 a je to o dvě setiny první nepostupový čas.

Ve čtvrtek ráno Bára vyhrála s přehledem svojí rozplavbu na 100 VZ a do semifinále postupuje s časem 00:52,45 z prvního místa! Semifinále bylo na programu v 16:59 našeho času. Bára v něm obsadila třetí místo a v čase 00:52,46 postoupila v do finále ze čtvrtého místa. Ve finále Bára zaplavala čas 00:52,23 a to stačilo na konečné čtvrté místo.

Poslední start Báry byl v její hlavní disciplíně na 200 m volným způsobem. Protože Báru trápilo na šampionátu nachlazení, v rozplavbách a v semifinále se soustředila hlavně na postup. Ve finále předvedla skvělý výkon a v čase 01:53,58 brala stříbro!

Jak hodnotí ME Bára?

Jak jsi celkově spokojená s ME? Bylo těžké plavat nachlazená? Máš z ME nějakou novou zkušenost, kterou využiješ v dalších závodech nebo v tréninku?

Jsem spokojená moc, především za to, jak jsme plavali vsichni na šampionátu. Mám pak mnohem větší radost i z mých úspěchů. Padlo mnoho finálí, ale zároveň mnoho OR, které byly mnohdy vylepšené i o vteřiny, což mi prijde na takové úrovni neuvěřitelné. Bylo tam dost plavců, pro které to byla například finálová premiéra na vrcholové akci a o to více mě překvapilo, jak se s tím dokázali poprat. Já se s tím snažila vypořádat tak nejlíp, jak to v té situaci šlo a dělala jsem vše proto, abych byla alespoň na 200 v přijatelném stavu. Což se nakonec vlastně povedlo. Ale bylo to pro mě těžké hlavně psychicky přesvědčit hlavu, aby myslela na závody a abych to dopředu nevzdávala. A to je právě pro mě dost nová a cenná zkušenost, kterou si z Kazaně odvážím.