Krajský přebor žactva 2010 a mladších

Vydáno dne 21. 10. 2019 (počet přístupů 975)


V první řadě je nutné udělit pochvalu za vybavení. Při jarních přeborech jsem si posteskl, nad žalostným vybavením některých závodníků. Nyní to bylo o poznání lepší. Všichni měli minimálně dvoje plavky, tričko, boty. Vylepšení by bylo dobré v ohledu oddílových čepiček.

Hodnocení plavců probíhalo veskrze za průběh činnosti nikoliv hodnocení vztažené k výsledkům. To se nám poměrně daří, jelikož jen velmi malá část plavců se potom vůbec zajímá o čas a pořadí, což je v tomto věku velmi nepodstatné.

Úkolem trenérů bude na tom zapracovat i ve vztahu k rodičům plavců, aby se z galerie neozývaly výkřiky typu ¨Paráda, jsi třetí v rozplavbě!¨. Potom se těžko u dětí buduje správný poměr vnitřní a vnější motivace, když dítě přijde od rodiče, že vše bylo špatně, protože táta říkal, že jsem nevyhrál rozplavbu.

Ale z výsledků na stupních vítězů máme samozřejmě také radost, protože pokud by Motorlet nebyl na stupních, byl by to pro trenéry signál, že není něco v dlouhodobé přípravě v pořádku. Největší radostí je pochopitelně vítězství ve štafetách, protože to ukazuje na silnou a širokou základnu.

Fotografie ze závodu jsou v albu na Facebooku oddílu (není potřeba být na Facebooku registrovaný a přihlášený pro prohlížení fotek).

Kompletní výsledky jsou dostupné v oddílovém archivu v souboru 1910kpzc.pdf (351 855 B).