Plavecké čepičky

Vydáno dne 18. 09. 2003 (počet přístupů 7384)


Čepička
cena: 200Kč
popis: Tmavomodrá matná plavecká čepička je ze silikonu. Je s velkým logem oddílu na obou stranách. Logo je kromě nápisu na jedné straně zrcadlově obrácené.
Čepička je také k okamžitému odběru v kanceláři nad tribunou bazénu v Radlicích.
Čepička je oblíbeným doplňkem výbavy plavců s delšími vlasy. Samozřejmě brání vlasům v překážení. Ale snižuje i odpor vody, takže přispívá k lepšímu sportovnímu výkonu. Čím jsou vlasy delší, tím je tento efekt větší. Ve studené vodě pak čepička částečně chrání hlavu a především uši před účinky chladu. Snižuje i problémy s vlasy, které jsou více citlivé na účinky chlóru.

Kromě toho čepička usnadňuje i identifikaci plavce. Například pro rodiče sledující trénink je potomkova čepička v "záplavě" dětských hlav v bazénu tím nejlepším rozpoznávacím znamením :-).

Běžně se čepičky vyrábějí z následujících materiálů:

Latexové jsou levné a zpravidla dobře padnou. Jsou ale snadno poškoditelné a zvláště mladší plavci je při nasazování snadno roztrhnou. Proto je doporučeno nasazovat je na mokré vlasy. Cena latexové čepičky je cca 50 Kč.

Silikonové čepičky jsou velmi pružné a mnohem lépe se nasazují než latexové. Jsou i znatelně silnější, ale i výrazně dražší. Jejich běžná cena se pohybuje okolo 200 Kč.

Polyesterové nebo jiné látkové čepičky nejsou pro závodní plavání vhodné. Přinejmenším proto, že velmi snadno mohou sklouznout.


autor: mtb | komentářů: 0
Související články:
Oddílové oblečení (31.05.2020)
Plavky (22.09.2003)
Plavecké pomůcky pro trénink (22.09.2003)
Plavecké brýle (18.09.2003)