Proč plavat? - Fyzický rozvoj

Vydáno dne 19. 11. 2019 (počet přístupů 1822)


Plavání je považováno za ideální činnost pro rozvoj svalového a kosterního aparátu mnohými lékaři. Proč se lékařům tolik líbí?

  1. Plavání vyvíjí velmi kvalitní aerobní vytrvalost, nejdůležitější klíč k tělesné zdatnosti. V jiných sportech hodina tréninku může přinést jen 10 minut smysluplné činnosti. V plavání děti využijí každou drahocennou minutu tréninku k rozvoji fyzické zdatnosti a k učení se nových dovedností.
  2. Plavání odvádí nejlepší práci v rozvoji svalové hmoty ve správných poměrech za použití všech hlavních svalových skupin. Žádný jiný sport to nedělá tak dobře.
  3. Plavání dětí zvyšuje jejich přirozenou ohebnost (v době, kdy ji zpravidla začnou ztrácet) procvičováním všech velkých kloubů v plném rozsahu pohybu.
  4. Plavání pomáhá rozvíjet koordinaci pohybů, protože vyžaduje kombinaci komplexních pohybů všech částí těla, posílí svaly a přispívá k ladnosti a plynulosti pohybů.
  5. Plavání je sport s nejmenším počtem zranění u dětí.
  6. Plavání je sport, který přinese dětem kondici a radost do života. Účastníci závodů masters v plavání předvádějí obdivuhodné výkony i ve velmi pokročilém věku.