1. družstvo

První družstvo postupně navazuje na základy získané v družstvech předchozích a je jediným družstvem našeho oddílu zaměřeným na výkon a výsledky. V tomto družstvu se potkávají nejlepší plavci z žákovských kategorií doplněni o dorostence, kteří stále trénují na vrcholné úrovni (čistě dorostenecké družstvo je družstvo X).

Členové I. družstva mají obvykle 8 tréninkových jednotek týdně, které jsou kombinací plaveckých tréninků a suché přípravy.
Hlavními požadavky jsou příkladná docházka a nominace na Mistrovství ČR žactva / dorostu.
Družstvo v průběhu roku absolvuje i řadu soustředěních, minimálně dvě za každou sezónu (zimní, letní).
Tréninky jak na suchu, tak ve vodě připravují členy I. družstva pro úspěšné začlenění do sportovních center mládeže, či reprezentačních výběrů mladších a starších juniorů.

Tréninkové plány vychází z doporučení metodiků českého plaveckého svazu - převážná většina členů prvního družstva je zařazena do projektu DRoP (dlouhodobý rozvoj plavců).
Plavci mají středotraťařský aerobní rozvoj, bez ranné specializace. Velká část plaveckého tréninku je zaměřena na rozvoj vytrvalosti nohou.
V suché přípravě dbáme na cvičení s vlastní vahou - především střed těla, ramena.
Později zařazujeme i základní cviky se závažím - odporové gumy, kettlebelly, hrazdy.

Cílem I. družstva je vytvoření výborného kolektivu s dobrou tréninkovou morálkou a návyky, které budou všem dobrými stavebními kameny pro vrcholový sportovní, studentský i soukromý život.

Vedoucí trenér družstva - Radek Žikeš (jednicka@skmop.cz)
Trenéři - Tomáš Seeman, Jiří Mikula
kontakty na trenéry

Rozpis tréninků skupiny A:

den bazén suchá
ráno odpoledne
pondělí 6:00 - 7:15 17:15 - 19:00 -
úterý - 18:00 - 19:00 17:15 - 18:00
středa - 17:15 - 19:15 -
čtvrtek 6:00 - 7:15 16:00 - 18:00
pátek - - 16:00 - 17:00
(sobota) (7:00 - 9:00) - -
 
  bazén v Podolí  
úterý 5:45 - 6:45 - -

Rozpis tréninků skupiny B:

den bazén suchá
ráno odpoledne
pondělí - 17:15 - 19:00 6:00 - 7:00
úterý - 17:15 - 19:00 -
středa 6:00 - 7:00 - -
čtvrtek - 16:30 - 18:00
pátek - - -
(sobota) (7:00 - 9:00) - -
 
  bazén v Podolí  
středa - 16:45 - 18:00  
pátek 16:45 - 18:00  

Termíny závodů a oddílových soustředěních jsou v rubrice Termíny.


Do družstva je zařazeno následujících 22 plavců:

ročník
08 BROUK Štěpán, CEJPKOVÁ Rozálie, HRDLIČKA Štěpán, JUNKOVÁ Tereza, KAŠPAROVÁ Adéla, MITKA Daniel, TEODORIDIS Kostas, VOBOŘILOVÁ Lucie
07 BABCZYNSKI Dan, DUBEC Matyáš, CHUCHVALEC Aleš, LIBOVÁ Kateřina
06 HLÁVKOVÁ Olivie, NĚMEČKOVÁ Veronika, ZÁVADOVÁ Petra
05 BITTNER Jiří, MONTFORT Nicolas, NĚMCOVÁ Anna, PALIWAL Adam, RYBA Ondřej, ZVOLSKÝ Vojtěch
04 HRDLIČKA Matěj
naposledy aktualizováno dne 18. 09. 2015
Související články:
Družstvo X (31.08.2020)
3. družstvo (25.05.2020)
Přípravka (28.02.2016)
Přehled družstev plaveckého oddílu (25.02.2016)
2. družstvo (20.03.2013)