Mistrovství Evropy juniorů 2009

Vydáno dne 15. 07. 2009 (počet přístupů 2454)


Michal LEDL se probojoval do semifinále na trati 50m motýlek. Odchovanec Motorletu a v současné době plavec sportovního gymnázia Přípotoční přitom nebyl daleko od finále. Deset metrů před koncem závodu po něm sahal. Konečný čas 00:24,95 stačil na třinácté místo. V dalších závodech se Michalovi dařilo střídavě. 50 a 100m volně plaval za osobákem, zato na trati 100m motýlek si utvořil téměř vteřinový osobák 00:55,71. Ve štafetě pak plaval dokonce 00:55,14.

Česká výprava získala bronzovou medaili díky Petru Bartůňkovi z Chemičky Ústí na 50m prsa. Ale jinak se příliš nedařilo, jelikož počet osobáků byl někde kolem jedné čtvrtiny a to je na takový vrchol málo. Ohledně organizace závodu se řadím spíše k těm, kteří považují závod za poměrně zdařilý. Na prvním místě je nutné si uvědomit jak málo lidí se podílelo na organizaci tak velké akce. A s tím úzce souvisí velmi omezený rozpočet. Samozřejmě, že všechny kritizované věci jako webové stránky, oficiální trička nebo lepší tabule by se daly pořídit nebo zadat profesionálům, ale zkrátka na to nebyly prostředky.

Mnoho věcí by se dalo udělat rozhodně lépe, ale pevně věřím, že se to podaří vylepšit třeba na Mistrovství Evropy o jehož pořadatelství bude svaz doufejme usilovat.