Mistrovství Evropy v krátkém bazénu 2017

Vydáno dne 30. 12. 2017 (počet přístupů 1830)

Od středy 12.12. do neděle 17.12. proběhlo Mistrovství Evropy v dánské Kodani.

Na Mistrovství Evropy odletělo v pondělí 11.12. celkem 14 plavců a 6 trenérů, včele s reprezentačním trenérem panem Pernou. Za Motorlet Praha reprezentovala Bára Seemanová a do realizačního týmu byla nominovaná i trenérka Petra Škábová.
Šampionát se konal v dánské Kodani, v Royal Areně, která se denodenně naplňovala až po strop cca 6 000 fanoušky, kteří dělali skvělou atmosféru ne jen pro domácí závodníky a závodníky severských zemí, ale i pro ostatní plavce.

Po ne příliš povedeném prvním startu Báry a 27.místě v disciplíně 100 vzp se Bára vzpamatovala a hned ve štafetě na sebe upozornila, že pokud se vše zadaří, 50 vzp bude stát za to. V sobotu Bára nastoupila v disciplíně 200 vzp a obsadila krásné 12.místo, i když ji finále uteklo opravdu jen o kousek, byl to její ranní nejlepší čas a Bára ohromě bojovala, síly ale na konci závodu chyběly.

Přišel poslední den šampionátu a Bára se postavila na start v disciplíně 50 vzp a plavala skvěle. Představila se v českém rekordu 0:24,89 a postoupila z 16.místa do semi-finále. Na konci programu se představila česká polohová štafeta žen a Bára zaplavala ještě lepší čas, i když s letmým startem, ale čas naznačoval zlepšení v odpoledním programu. Odpoledne Bára nastoupila na první semifinálový závod posledního finálového bloku a nenechala na sebe čekat, časem 0:24,57 opět pokořila již svůj vlastní český rekord a obsadila skvělou 12.příčku!
Bylo to krásné zakončení šampionátu s obrovským úsměvem :)

Velká spokojenost s celou sezonou Báry Seemanové a po krátkém odpočinku se již začne 27.12. připravovat na sezonu letní, která bude hodně dlouhá a budeme se těšit na další Bářino představení v barvách České republiky.