EYOF 2023

Vydáno dne 24. 07. 2023 (počet přístupů 342)

Na letošním 17. Evropském olympijském festivalu mládeže (EYOF) v Mariboru se v plaveckých disciplínách ukázala plavkyně našeho oddílu, Rozálie Cejpková. Po Michalovi Ledlovi, který startoval na EYOF 2007, a Anně Kolářové, která startovala na EYOF 2011, je třetí plavkyní našeho oddílu, která se na EYOF kvalifikovala. Startovala ve dvou individuálních disciplínách a v obou postoupila do semifinále. Její první start byl v disciplíně 200 m motýlek. V rozplavbách zaplavala čas 2:46,62 a byla 19. V redukovaném pořadí byla 15. a postoupila do semifinále. Tam svůj čas vylepšila na 2:43,68 a v osobním rekordu znovu obsadila 15. místo. Ve svojí hlavní disciplíně na 100 m prsa v rozplavbách zaplavala čas 1:13,95 a obsadila celkově 20. místo. V redukovaném pořadí byla 16. a znovu postoupila do semifinále. Ve večerním semifinále svůj čas nevylepšila a s čase 1:14,21 znovu brala šestnáctou příčku.

Kromě individuálních startů startovala i ve štafetě. V polohové štafetě žen zaplavala prsový úsek za 1:14,18. Celkový čas štafety byl 4:28,63 a štafeta ČR byla 15.

Jedinou medaili získal pro ČR v plavání Jan Foltýn z Plavecké akademie Zbůch. Byl třetí na 50 m volným způsobem v čase 23,09. Soren Barthel v roce 2007 byl třetí a těsně porazil Michala s časem 24,09. Tolik se náš sport posouvá.