Letní olympijské hry 2016

Vydáno dne 31. 07. 2016 (počet přístupů 4063)


Rio 2016

poslední aktualizace 31.8. 00:15

Třetí den olympijských soutěží v plavání přinesl dosud největší úspěch v historii našeho oddílu. První start na olympijských hrách. V pondělí 8.8.2016, nastoupila Barbora SEEMANOVÁ na trati 200 m volný způsob. Dohmátla ve své rozplavbě na druhém místě v čase 02:00,26. Bohužel tedy nevylepšila svůj rekord ČR, který zaplavala o tři týdny dříve na MEJ v Maďarsku. Pro postup do semifinále bylo potřeba plavat čas na hranici 1:57,74, tedy o čtyři desetinky si zlepšit osobák.

LOH Rio de Janeiro 2016 - 06. až 16. srpna
jménoročníkumístěnídisciplínačasrozdílzávodos.rek.
SEEMANOVÁ Barbora0031 200 VZroz.02:00,26-1%16/07_MEJ01:58,14

Ale v Riu naše plavecká reprezentace osobáky nelámala. Tu pravou formu se bohužel vyladit nepodařilo. Nezlomila to ani polohová štafeta žen, která do rozplaveb nastoupila předposlední den plaveckých soutěží. Startovala ve složení Baumrtová, Moravčíková, Svěcená a Seemanová. Bára dohmátla v čase 4:03,90, což bylo více jak vteřinu za časem, kterým se naše ženy na olympiádu kvalifikovaly na květnovém ME v Londýně (04:02,73). Štafeta byla po doplavání diskvalifikována za chybnou předávku mezi 1 a 2 úsekem, ale předčasný odskok byl také mezi 3 a 4 úsekem.

Záznam rozplavby včetně první reakce Báry po doplavání jsou uloženy v archivu ČT. Výsledky rozplavby jsou i v archivu oddílu v souboru 1608ohbs.pdf (194 894 B). Následují zprávy od Báry, jak jsme je postupně přinášeli během OH:


Bára SEEMANOVÁ píše z Ria skoro každý den...

Bára byla nalosovaná ve svém individuálním závodě na OH na 200 metrů volným způsobem do druhé rozplavby se svým vítězným časem z MČR. Zaplavala po velmi náročné sezóně kvalitní čas 02:00,26, který stačil na druhé místo v rozplavbě a 31. místo celkově. I když se jí nepodařilo posunout znovu hranici národního rekordu, účast samotná je obrovskou zkušeností a motivací do dalšího tréninku.

Plavání začalo na OH už první den po slavnostním zahájení. Odpolední blok, ve kterém se plavou rozplavby, je vždy od 18:00 našeho času a večerní finálové půldny začínají ve 03:00. Bára plavala 200 m volným způsobem v pondělí 8. srpna a polohová štafeta žen byla na programu her v pátek 12. srpna.


První den v Riu

Ahoj,
tak mám za sebou první den v olympijské vesnici, bylo to ráno trochu hektický, ale nakonec jsme to zvládli. Ráno byl výjimečně zavřenej závodní bazén, tak jsme byli ve vyplavavacím. Odpoledne byl sice otevřený, ale měli tam trénink pólisti, tak jsme se tam byli jen podívat. Já odpoledne neměla trénink, takže jsem se šla jen proplávnout a vyzkoušet starty, protože tam bylo málo lidí. No jinak už jsem objednaná na nehty do beauty salonu a je to tu pěkný☺
Bára

Druhý den v Riu

Ahoj,
včera jsme v jedenáct jeli na bazén (tentokrát už závodní) na trénink. Ten bazén je moc pěknej a plave se v něm skvěle! Pak jsme jeli na oběd, kde jsem si zas dala hromadu chodů. Od oběda jsme měli volno, tak jsme se šli podívat po vesnici, do suvenýrů a vyfotit se s nápisem a do Mc ☺ no a pak véča a spát.
Bára

První den soutěží

Ahoj,
tak mám skoro za sebou další den. Ráno jsem jela na bazén nejdřív odplavat trénink a pak fandit našemu týmu 🇨🇿. Na bazéně byla skvělá atmosféra a hned první den jsme mohli vidět nový světový rekord na 100 prsa mužů a večer vyrážíme na finálový blok. Už se mi to krátí, ještě 2 dny a jdu na to!
Bára

10. srpen

Ahoj,
včera jsem měla spíše fandící den, ráno jsem jela nejprve na trénink a poté jsem fandila Martě Moravčíkové na 200 prsa. Pak jsem se odebrala na vodní slalom, kde závodil Jiří Prskavec a získal pro ČR bronzovou medaili!!! No a pak zpět do vesnice na pořádnou večeři a odpočinek.
Bára

11. srpen

Ahoj,
dnešní ráno bylo jako přes kopírák, ráno trénink pak plavala Síma Baumrtová 200 znak, takže jsem byla součástí fanklubu a pak ale zpět do vesnice. Odpoledne jsem měla ve vesnici návštěvu svých rodičů, takže jsem pár chvil strávila s nimi. Pak už jen večeře a fandění #czechteam od televize. Zítra nás s holkama čeká štafeta 4x100m polohový závod, tak nám držte palce a fanděte:)
Bára

12. srpen


autor: mtb | komentářů: 0