Zlá krev

Vydáno dne 05. 04. 2005


V nedávném komentáři na našich stránkách nám bylo čtenářem doporučeno zamyslet se nad tím, zda neděláme v plavání svými stránkami a publikovanými názory "zlou krev". Sice to nebylo napsáno a snad ani myšleno až tak obecně, jak se mi teď hodí, ale zlá krev se udělá raz dva.

Ta poslední velká, která se týkala žákovského plavání, byla kolem přihlášek na ZMČR žactva. Na stránkách ČSPS a pana Sobka se objevilo hned několik většinou anonymních příspěvků v duchu "já jsem poctivý, ale většina ostatních určitě švindluje". Byl jsem jedním z mála, kdo se pomocí toho masochistického editačního řádku od firmy BlueBoard pokoušel dokázat, že pro toto tvrzení nejsou žadné hodnověrné podklady. Nakonec ani pan Sobek, který se v celé "kauze" hodně angažoval, nezveřejnil přislíbenou celkovou statistiku počtu chybných přihlášek na všechna čtyři mistrovství. Možná jsem ho ale jen špatně pochopil. Vlastně dodnes si nemůžu být jist, že jsem měl pravdu. I když už je to pasé, těžko si nechám vymluvit, že při lepší informovanosti by takový názor asi vůbec nezazněl. Při lepší organizaci přihlašování by dokonce ani vzniknout nemohl.

Za jednu z příčin "zlé krve" tedy považuji nedostatek informací. Při přípravě těchto stránek se s ním setkáváme velmi často. Protože rozhodně nemáme přístup k nějakému jejich vydatnému zdroji, mohou být někdy naše informace neúplné. To samozřejmě může způsobit, že na jejich základě si vytvoříme na nějaký problém "nesprávný" názor. Žy bychom ale jeho publikováním "dělali zlou krev"? Vždyť dáváme dostatečný prostor lépe informovaným čtenářům, aby nás opravili. Navíc úplnost informací není žádnou zárukou vytvoření si toho "správného" názoru.

Samozřejmě - čím více informací, tím lépe. Problém je ale v tom, že je těžké je nalézt. Oficiální stránky ČSPS jsou dnes snad tam, kde měly (ale i mohly !!) být už před pěti lety. Ony by měly být tím základním zdrojem informací. Ale stále nejsou. Zvláště u těch "nevýsledkových a nereprezentačních" je to velká slabota. Takže pokud někdo opravdu hledá jeden ze zdrojů zlé krve, nechť to bere jako můj tip.

Rozhodně ale ne proto, že přinášejí informace a názory. Pouze proto, že to ještě stále není ono. I když "zlá krev" bude asi vždy. Při plném využití možností internetu by ji mohlo být snad o poznání méně.Původně jsem si přál MoPlog začít nějak pozitivně. Bohužel, žádné vhodné téma mě nenapadlo. To spíše deset takových, která mohou způsobit někomu "zlou krev". V redakci se s tím smířili a dostal jsem volnou ruku. V MoPlogu budou tedy zřejmě spíše "negativně" laděné příspěvky než nějaké oslavné články. Berte to jako varování. Nikdo Vás nenutí to číst. Nebo to berte jako výzvu a pošlete nám o plavání něco povzbudivého.

autor: bzz | komentářů: 2


předchozí články v MoPlogu:


v MoPlogu je celkem 49 článků - vypsat jejich seznam