Sedm tučných let

Motorlet prožívá úspěšné období plné sportovních úspěchů. Vybrat několik nejvýznamnější je proto trochu problém. Do ankety jich můžeme zařadit maximálně sedm. Proto jsme se ohlédli sedm let nazpátek a předkládáme Vám v abecedním pořadí náš redakční výběr těch největších z let 2001 až 2007.

Dorostenecké tituly

Dorostenecké tituly byly pro Motorlet dlouho téměř zapovězeny. Oddíl se soustřeďoval především na práci se žactvem a dorostenců se špičkovou výkonností moc neměl. Situace se ale výrazně změnila. Například na posledním MČR dorostu největší úspěchy pražského plavání získali především plavci, kteří prošli žákovským plaváním Motorletu nebo jsou stále i členy našeho oddílu. Nyní má oddíl už tucet dorosteneckých titulů z MČR. První získala Tereza HROMÁDKOVÁ a dalších devět přidal Michal LEDL. Ty zatím poslední dva, které vybojovala letos Kristýna KOLÁŘOVÁ, už sice nespadají do hodnoceného období, ale pro úplnost je uvádíme také.

EYOF 2007 Bělěhrad

Z plavců Motorletu na největší úspěch v mezinárodních závodech dosáhl Michal LEDL. Na loňském EYOF ho jen tři setinky sekundy připravily o bronzovou medaili na trati 50 m volný způsob. Výkon 24,12 stačil na čtvrté místo, což byl zároveň nejvýraznější úspěch reprezentace ČR v tomto závodě. Michal tak byl v roce 2007 ze všech reprezentantů ČR v plavání nejblíže k medaili, byť ta je na EYOF přeci jenom dosažitelnější než na šampionátech pro starší plavce.

Finále MČR družstev 2007

Pro klub jako je Motorlet je postup do finále MČR družstev velkým úspěchem. A to i když některé "velkokluby" nepřistupují k této soutěž s vážností, kterou by si zasluhovala. Asi proto, že vlastních odchovanců ve družstvu mnohdy ani moc nemají. O to větší byl úspěch mužů Motorletu v roce 2007, protože všichni závodili za náš oddíl již od žáků.

MEJ 2001 Malta

Magda HRONÍKOVÁ startovala v roce 2001 na MEJ na Maltě. Ve své nejsilnější disciplíně, 50 m prsa, doplavala na 19. místě v čase 34,45 s. Škoda, že se více nepřiblížila limitu A, kterým se do závodu kvalifikovala. Výkon 33,44 s byl v té době třetí nejrychlejší čas historie ČR. Z hlediska mezinárodní prestiže to byl zatím nejvýznamnější závod, na kterém plavec Motorletu startoval.

Šest plavců v reprezentaci ČR

Vedle Magdy a Michala, kteří reprezentovali ČR na nejvýznamnějších závodech juniorů a kadetů, se další naši plavci dostali do širší nominace mládežnických reprezentačních výběrů ČR. Byli to Lenka Hybšová, Tereza Hromádková, Filip Ježek a Ondra Fiedler. Letos se k nim přidala i Kristýna Kolářová a Viktor Vaněček, i když ten už jako plavec Bohemians.

Vítězství štafety na LMČR A

Štafeta je specifický závod a 4 x 50 m volný způsob na LMČR staršího žactva nemohou vyhrát nějaká "ořezávátka". V roce 2005 postavil nejsilnější štafetu žáků Motorlet a s jasným náskokem zvítězil i nad Kometou Brno, byť ve štafetě byli i dva třináctiletí plavci. Zřejmě v tom roce měl Motorlet nejlepší kraulovou štafetu v historii pražského žákovského plavání: Tomáš Vyskočil, Michal Kleinert, Viktor Vaněček a Michal Ledl.

Žákovské rekordy ČR

V oficiálních tabulkách žákovských rekordů ČR je zatím uveden z plavců Motorletu jen Michal LEDL. Je držitelem nejlepšího výkonu třináctiletých na tratích 50 a 100 m volný způsob a čtrnáctiletých na 50 m volný způsob. Navíc Michal asi zaplaval i nejlepší časy v historii žákovského plavání v ČR na trati 50 m motýlek a 100 m polohový závod. Ovšem tyto rekordy ČSPS u žactva neuvádí, byť v roce 2005 rozhodlo (článek 20.3 aktuálního Soutěžního řádu plavání), že i časy na těchto tratích by měly být evidovány. Prostě něco zavést ČSPS moc nejde, zato s rušením problémy nemá.

Také v roce 2005 ČSPS přestalo evidovat nejlepší výkony žactva pro kategorie desetiletí a jedenáctiletí. Ty z oficiálních stránek zmizely prakticky ihned. Díky tomu Anička KOLÁŘOVÁ zatím přepisuje jen fiktivní tabulky nejlepších výkonů žactva. Zato ale impozantním způsobem. Například 27 let nezaplavala žádná desetiletá žačka 100 m volný způsob lépe, než Marcela Šmídová (ročník 1970) ... příští rok ale bude Aničce už dvanáct, takže pokud ČSPS nezačne zase rušit ...Snad tedy po sedmi letech tučných nebude následovat sedm let hubených. Letošní rok naštěstí nic takového nenaznačuje. Nakonec Josef v příběhu ze Starého zákona prorokoval Egyptu sedm let hojnosti po nichž přijde sedm let hladu a proto radil faraónovi uschovat přebytky obilí na horší časy. Nejlepší výkony ale skladovat nelze. Ty se musí zaplavat ve správný čas a na správném místě. Proto plavcům Motorletu přejeme, ať se jim to i nadále daří co nejčastěji. Kdo ví? Třeba za sedm let někdo naváže na tento článek slovy ... po sedmi letech hubených přišlo sedm let tučných.Zobrazit výsledky ankety k článku.