To nebyl apríl ?

Vydáno dne 07. 04. 2005


Českých plaveckých stránek je na internetu "habaděj". Těch dobrých je ale jen několik. A těch, na které se často dívám, je ještě méně. Proto mě trochu zaskočilo zmizení stránek pana Sobka. Ty u mne patřily mezi ty nejnavštěvovanější.

K ukončení provozu došlo bez udání důvodů na začátku dubna. Nevím tedy ani proč pan Sobek upřednostnil vymazání stránek před pouhým ukončením jejich aktualizace. Bohužel takto z internetu zmizel již poměrně rozsáhlý archiv výsledků plaveckých závodů a spolu s ním i řada dalších, především statistických informací. Například Plaveckou ročenku to postihlo již podruhé. Loni pro ni byla osudná nová verze stránek ČSPS. Letos vydržela na internetu jen o trochu déle.

Ale už se stalo. I přes podivný způsob ukončení provozu stránek si pan Sobek zasluhuje velké poděkování za několikaletou práci, kterou věnoval internetovému archivu plaveckých výsledků. Jeho stránky nahrazovaly prakticky neexistující archiv výsledků na stránkách ČSPS. Ukazovaly tak v plné nahotě neschopnost a nezájem ĆSPS vytvořit a hlavně naplňovat alespoň trochu přijatelný archiv výsledků.

Přitom snad není pochyb o tom, že zajištění kvalitního archivu je jedním z úkolů ČSPS. Pan Sobek tak trochu snímal z ČSPS tuto zodpovědnost. Ze strany lidí ve vedení ČSPS se za to asi vděku ani pomoci ale nedočkal. Možná by mu mohli poděkovat alespoň dodatečně. Vždyť nepřímo výrazně přispěl i k tomu, že i na stránkách ČSPS se dá nyní něco nalézt. Možná se zároveň přičinil i o trvalou změnu přístupu těch "zodpovědných z ČSPS" k této povinnosti. To se ale ukáže teprve časem.

autor: bzz | komentářů: 10


předchozí články v MoPlogu:

05.04.2005 - Zlá krev
Byla, je a bude - to je nezvratitelné. V českém plavání se ale navíc pro její vznik vytvářejí podmínky.

v MoPlogu je celkem 49 článků - vypsat jejich seznamČtenář