Za odměnu kratší prázdniny

Vydáno dne 02. 09. 2005


Snad se nestává pravidlem, že termínová listina plaveckých závodů ČSPS bude využívat první prázdninový víkend pro mistrovské závody v některé mládežnické kategorii. V letošním roce to padlo na dorost, v roce příštím zřejmě na žactvo (viz stránky ČSPS). Snad proto, že příští rok se v tomto termínu nekoná žádný evropský juniorský šampionát se kterými by mohlo národní mistrovství dorostu termínově kolidovat.

Takže ti žáci, kteří se budou nejvíce snažit v tréninku nebo mají nejvíce talentu nebo třeba budou mít i trochu štěstí, "obětují" dva dny prázdnin závodům. Nemyslím si, že toho budou litovat. Zbude jich přeci ještě šedesát. Ale první prázdninový týden je specifický tím, že na pracovní dny často vychází statní svátky 5. a 6. července. Nebo-li je to ideální termín pro rodinnou dovolenou. Ovšem zvláště pro ty, kteří chtějí využít služeb některé cestovní kanceláře, bude takto zvolený termín MČR žactva zbytečnou komplikací.

Nevím, čí hlava v ČSPS je zodpovědná za termíny mistrovských soutěží. Zřejmě ji ale podobné rodičovské starosti netrápí. No, alespoň že ty vánoční svátky v příštím roce již vycházejí z pohledu čerpání dovolené rozumněji než letos.

autor: bzz | komentářů: 0


předchozí články v MoPlogu:

26.06.2005 - Z druhé strany
všechno asi vypadá jinak
08.06.2005 - Demografický paradox
dětí ubývá - úspěchů přibývá
03.06.2005 - Dopis do kotelny?
nebo správcům stránek ČSPS
20.05.2005 - Olympijská kvalifikace
Nominační závody skončily, zapomeňte.
20.05.2005 - Termínová nouze
aneb který z prážských dubnových závodů byl ten nej nej

v MoPlogu je celkem 49 článků - vypsat jejich seznam