My, co spolu mluvíme

Vydáno dne 14. 09. 2005


ČSPS ukončilo přímou komunikaci s plaveckou veřejností prostřednictvím svých internetových stránek. Jejich správce zrušil k 1. červenci 2005 jak sloupeček nazvaný fórum, tak návštěvní knihu. Zřejmě posledním impulsem byla diskuse okolo nominace na mistrovství světa v Kanadě.

Chápu, že tón nebo obsah některých příspěvků ve fóru se nemusel pár lidem z ČSPS líbit. Ale toto občanské sdružení zřejmě získává velkou část svých provozních prostředků z veřejných rozpočtových zdrojů. Jeho zaměstnanci by se snad tedy mohli snažit komunikovat i s lidmi, které apriori považují za neslušné. Zvláště pokud platí můj dojem, že neslušným je pro ně i ten, kdo byť jen v náznaku kritizuje jejich práci (minimálně proto, že i takoví lidé platí daně).

Možná se "strahovským pánům" z té výšky tak trochu zamotala hlava. Pokud ale už se někdo na svazu staví do role arbitra slušného chování, neměl by být snad pro něho problém veřejně obhájit svá rozhodnutí nebo výsledky své práce. Tedy pokud se může o nějakou dobře odvedenou práci opřít.

I když především fórum bylo po technické stránce hodně špatné, lepší takové než vůbec žádné. Proto by se mělo rychle obnovit. A to i když měl správce stránek pro zrušení třeba i jiné důvody ...

"...dědeček byl vyhlášený samotář. Lidem se vyhýbal a nikoho kolem sebe nesnesl. Ale odjakživa toužil stát se hostinským. Nejdřív si otevřel hospodu u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi. ..."

citát je ze hry "Hospoda Na mýtince" - Cimrman, Smoljak, Svěrák

autor: bzz | komentářů: 0


předchozí články v MoPlogu:

02.09.2005 - Za odměnu kratší prázdniny
ale jen pro ty nejlepší
26.06.2005 - Z druhé strany
všechno asi vypadá jinak
08.06.2005 - Demografický paradox
dětí ubývá - úspěchů přibývá
03.06.2005 - Dopis do kotelny?
nebo správcům stránek ČSPS
20.05.2005 - Olympijská kvalifikace
Nominační závody skončily, zapomeňte.

v MoPlogu je celkem 49 článků - vypsat jejich seznam