Zuby koně

Vydáno dne 08. 03. 2007


Den před Silvestrem vymazal nový administrátor serveru, na kterém hostovaly i oddílové stránky Motorletu, hned několik webů. Učinil tak na pokyn majitele. Téhož majitele, který před více jak třemi lety stránkám Motorletu prostor bezplatně poskytl. Faktem je, že od té doby stránky nabobtnaly na 125 MB diskového prostoru a z toho 25 MB zabírala databáze článků a plaveckých dat. Nebyly tedy už úplně malé, ale stále asi taky ne větší než střední.

31-12-06To ale nebylo příčinou vykopnutí. Majitel pouze přehodnotil své samaritánství. Bohužel v hostingové firmě už dávno nepracoval Mocný přímluvce, díky němuž jsme prostor pro oddílové stránky získali. Kdyby tam ještě byl, snad bychom se alespoň dozvěděli, že počet našich dní na serveru se již krátí. Takhle jediným varováním bylo ďáblovo znamení. Oddílový web byl smazán právě tehdy, když na něm bylo dostupných přesně 666 článků.

Pár dní pak trvalo, než se podařilo zjistit, co a proč se asi stalo. Naštěstí od administrátora serveru jsem po čase alespoň získal zálohu databáze a v polovině ledna už nebyl problém stránky úplně zrekonstruovat. Chyběl jenom nějaký hostingový server. Vše bylo na dobré cestě. Široká nabídka, přijatelné ceny a dokonce se hned objevila dobrá duše, která přislíbila za oddíl uhradit roční náklady na pronájem.

Navíc se ozval i Mocný přímluvce. Měl zájem, aby naše stránky hostovaly na jeho novém serveru. Tím byla volba dána. Nebyl důvod nesouhlasit. Hrozilo sice pár dnů zdržení, ale proti tomu bylo více jak 1300 dnů předchozího bezplatného hostingu. Pak se ale vše zadrhlo. Nevím proč, ale server stále nebyl k dispozici a navíc komunikace byla hodně jednostranná. Pár dnů se tak protáhlo na sedm týdnů, ale od 5. března je server konečně k dispozici.

To dlouhé čekání jsem si krátil tím, že jsem provedl dlouho odkládaný úklid stránek. Vymazány jsou redundantní databáze a většina neaktuálních článků v rubrice zprávy. Stihl jsem opravit i nějaké starší chyby a nedodělky. Ale jiné chybky se mi určitě podařilo vnést. Snad ale už zbývá nakopírovat jenom nějaká data, přesměrovat adresu a stránky budou zase přijatelně fungovat. Zdá se, že nový hostingový server je docela rychlý a pokud bude i spolehlivý, tak nemá smysl na něm hledat nějaké mouchy. Konec konců pro oddíl je to přeci jenom "darovaný kůň" a tomu se přeci na zuby nekouká.


autor: bzz | komentářů: 0


předchozí články v MoPlogu:

23.11.2006 - Široká základna
nebo pouhá iluze ?
22.10.2006 - Neviditelný odkaz
nebo možná jen neviděný - vyjde to nastejno
02.08.2006 - Z technických důvodů
aneb "spambotové" léto
24.05.2006 - Než zamává(m) šátečkem
trochu si podiskutujeme s panem Ledlem
06.03.2006 - Hra na schovávanou
s Internet Explorerem

v MoPlogu je celkem 49 článků - vypsat jejich seznam