Než zamává(m) šátečkem

Vydáno dne 24. 05. 2006


V republice není možná žádný plavecký oddíl, který by se úplně obešel bez práce dobrovolníků. Těch, kde alespoň některé nezbytné činnosti zajišťují profesionálové, je určitě o poznání více. Ale stále výrazně převládají oddíly, které si musí vystačit pouze s amatéry. Mezi takové jednoznačně patří i Motorlet. Vedle práce dobrovolných trenérů se spoléhá už po mnoho let v poměrně značné míře i na aktivitu rodičů svých plavců.

Ovšem ukončení sportovního plavání ratolestí zpravidla pro oddíl znamená i konec aktivní výpomoci ze strany zainteresovaných rodičů. Možná i ta neustálá obměna ve výboru i mezi jednorázovými pomocníky zákonitě přináší to, že některé těžko řešitelné problémy přetrvávají a dokola se vysvětlují pouze jejich příčiny.

Požádal jsem proto pana Ledla, předsedu našeho oddílu plavání, abychom se společně pokusili postupně vysvětlit na těchto stránkách alespoň některé z nich. Nečekejte ale nic jiného, než subjektivní pohled dvou rodičů na fungování oddílu. Na to, co ho brzdí nebo naopak mu pomáhá. Samozřejmě uvítáme, pokud ti znalejší z řad čtenářů některé naše tvrzení doplní, případně i opraví. Cílem přeci je, aby informace o situaci v oddílu byly pro jeho členy a příznivce co nejdostupnější a nejúplnější.

Třeba tak začínajícím "plaveckým rodičům" v Motorletu usnadníme orientaci ve způsobu hospodaření oddílu a v jeho aktuálních možnostech. Uspořený čas snad pak využijí na řešení těch problémů, se kterými si naše rodičovská generace ve spolupráci s trenéry poradit nedovedla a nebo jejichž řešení nestačila dotáhnout do žádoucího stavu.Seznam vydaných článků:


autor: bzz | komentářů: 0


předchozí články v MoPlogu:

06.03.2006 - Hra na schovávanou
s Internet Explorerem
17.10.2005 - Zajisté víte, ...
že pravidla by měla platit pro každého
14.09.2005 - My, co spolu mluvíme
si do plavání kecat nedáme (a do nominací obzvlášť ne)
02.09.2005 - Za odměnu kratší prázdniny
ale jen pro ty nejlepší
26.06.2005 - Z druhé strany
všechno asi vypadá jinak

v MoPlogu je celkem 49 článků - vypsat jejich seznam