Až bude broadband všude

Vydáno dne 15. 04. 2005


Některé české plavecké stránky jsou pěkní bumbrlíčkové. Dříve platilo doporučení, aby úvodní stránka měla maximálně cca 60 kB. Dnes už se to asi tak vážně nebere, protože různé formy vysokorychlostního připojení k internetu (broadband) jsou docela běžné. Přesto nic se nemá přehánět.

Například úvodní stránka ČSPS má přibližně 200 kB a to je na odezvě už poměrně znát. Pro modemové masochisty nabízejí její autoři i skutečné intro nebo-li úvodní stránku obsahující pouze uvítání. Ovšem ani součtem velikostí obou úvodních stran se nemůže ČSPS srovnávat s novými stránkami Bohemians Praha.

U těch se někdy vyšplhá velikost úvodní stránky až k 400 kB. Pro rychlou odezvu to pak už chce slušné připojení na straně klienta, ale i rychlý server poskytovatele. Ten stávající je zřejmě připojen přes ADSL a soudě podle časté nedostupnosti stránek mu nechybí jenom rychlost. Když ale má svůj lepší den, tak stažení úvodní stránky přes mobil trvá něco málo přes jeden a půl minuty.

Skoro polovinu stahovaného objemu dat (172 kB) tvoří ale tyto podobenky tvůrců stránek. Ještě štěstí, že jsou jenom dva. Snad se tedy nebudou hádat, komu více patří čestné uznání "Ready for broadband users" oceňující autory stránek podporujících pokrokové technologie.

autor: bzz | komentářů: 0


předchozí články v MoPlogu:

12.04.2005 - Diváci tam byli taky
Každému závodu pomůže precizní organizace, prestižnímu obvzlášť.
07.04.2005 - To nebyl apríl ?
Zániky internetových stránek jsou každodenní realitou. Tyto ale byly mezi českými plaveckými stránkami nepřehlédnutelné.
05.04.2005 - Zlá krev
Byla, je a bude - to je nezvratitelné. V českém plavání se ale navíc pro její vznik vytvářejí podmínky.

v MoPlogu je celkem 49 článků - vypsat jejich seznam