37:23

Vydáno dne 02. 11. 2007


37 přihlášených, 23 přijatých. Úspěšnost přihlášek plavců Motorletu na Podzimní cenu byla 62%. Průměr byl o trochu nižší. Ze všech 480 přihlášených bylo do závodu přijato 289 plavců, tedy 60%. Přesto se mi to zdá málo. Proč oddíl více nezvýhodnil své plavce?

start Kvůli prestiži závodu? Vždyť ale i na olympijské hry mají sportovci z pořadatelské země mnohem snazší kvalifikaci než z ostatních států.

Nebo je to moc pracné? Trochu snad. Program SwimWare asi nemá nějakou sofistikovanou funkci typu "Přijmout u všech přihlášených z oddílu "X" alespoň jeden start za půlden". Obejít to zas ale takový problém taky není.

Takže nečestné a nesportovní? Doufám, že to už vůbec ne. Vždyť ČSPS nenabízí žádné centrální přihlašování na závody, kde by přihlašované časy měly alespoň nějakou garanci (vyjma přihlášek na "MČRx"). Takhle pořadatel vlastně neví, zda zpracovává časy zaplavané, odhadnuté nebo pouze chtěné. O omylu nebo překlepu už vůbec nemluvě. Samozřejmě jsou tu propozice závodu. Ty stanovují pravidla pro přihlašované časy.

Ovšem těch se mimochodem letos nedržel ani Motorlet. Přiznám se. Přišlo mi docela hloupé nastavovat v Přihlašování výběrové pravidlo pouze na závody z oficiální termínové listiny pro rok 2007 a tím škrtnout našim plavcům tři letošní oddílové přebory. Copak Motorlet neuznává časy z vlastních závodů? U Velké ceny Prahy byla situace ještě paradoxnější. Většina našich plavců by si asi hlásila výkony z dlouhého bazénu, protože jediným započítatelným závodem v krátkém bazénu pro ně bylo lednové 1.kolo soutěže družstev.

Ale zpátky k počtu přijatých. Netvrdím, že oddíl musí přijmou do závodu všechny své přihlášené plavce. Jenom to, že použít pouze výkonové kriterium je nevhodné. Když už pro nic jiného tak proto, že nepřijetí přihlášky k závodu zamrzí vždy - od mateřského oddílu ale dvojnásob.


autor: bzz | komentářů: 0


předchozí články v MoPlogu:

13.09.2007 - Je co zlepšovat ?
a kde jsou ty růže
19.07.2007 - Skoti vědí proč
snad to ví i ČSPS
25.06.2007 - Dětské olympijské hry
III. olympiáda dětí a mládeže ČR pohledem trenéra
01.05.2007 - Jablka s hruškami
si splete málokdo, a proto je sčítá jen ...
09.04.2007 - Byl to vůbec úspěch?
určitě, ale záleží i na úhlu pohledu

v MoPlogu je celkem 49 článků - vypsat jejich seznam