Naposledy v Pardubicích?

Vydáno dne 25. 05. 2010


lzr

Od roku 2004, kdy jsme poprvé v Pardubicích trénovali, to bylo již 18 soustředění, které jsme zde absolvovali. A možná také na delší dobu poslední. Ačkoliv to jsme si říkali již v průběhu loňského roku. Určitě to není z důvodu, že by nám to zde nevyhovovalo. Právě naopak. Ale zdejší areál je delší dobu v havarijním stavu a rekonstrukce se již po několikáté odsouvá na dobu neurčitou. Věčné dohady, zda zůstane padesáti metrový bazén a jediná normová skokanská věž v republice, nebo zda bude areál přeměněn na aquapark, se zřejmě rozhoří nanovo. Problémy při neprůhledném výběrovém řízení vedly k jeho zrušení a tím město přišlo také o 650 milionů z evropských fondů. Otázkou zůstává, jak dlouho může bazén fungovat se stále se prodlužující výjimkou od hygieny.

Soustředění v Pardubicích považuji za naprosto klíčový faktor, který vedl k posunu našich plavců na republikovou špičku. Pokaždé jsme zde udělali ohromné množství práce a to v podmínkách, které obyčejně nemáme. Proto mne mrzí, že hlavně z finančních důvodů mnozí plavci nemohou soustředění absolvovat. Přitom lepší podmínky než v Pardubicích těžko seženeme. Bazén je o polovinu levnější než v Podolí, hotel Kristl nabízí kvalitní ubytování se skupinovou slevou pro sportovní soustředění a také poloha je pro nás výhodná. Proto nám nezbývá doufat, že se do Pardubic ještě mnohokrát vrátíme, jelikož bez podobných soustředění by se naše výkonnost rychle vrátila do republikového průměru a jistě by tím utrpěl i náš skvělý kolektiv. Jedinečnost kolektivního výjezdu do jiného prostředí, kde je hlavním zájmem trénink, nelze prostě ničím nahradit.

Soustředění absolvovalo jen 11 plavců prvního družstva a šest plavců z druhého družstva. Nálada byla po celou dobu výborná. Plavci jedničky se v menším počtu více semkli dohromady, odstranily se skupinky a každý trénink plavali na pokraj svých možností. Celková kilometráž byla lehce pod 50 km velmi kvalitní práce. Pro mladší plavce je tato krátkodobá zátěž ideální. Nehrozí přetížení a posun ve výkonnosti a technice je ihned patrný. Za týden na přeborech se to určitě výrazně projeví.
předchozí články v MoPlogu:

15.03.2010 - Hodnocení ZMČR 2010
od Lukáše Stříteského
21.12.2009 - Hodnocení ZMČRD 2009
od Lukáše Stříteského
15.12.2009 - V Trutnově
hodnocení ZMČR14
03.12.2009 - Ve Vídni
hodnocení závodu
10.07.2009 - Plavecký Blog
nejenom o MEJ

v MoPlogu je celkem 49 článků - vypsat jejich seznam

toplist