Ve Vídni

Vydáno dne 03. 12. 2009

Závody byly velkým sportovním zážitkem. Kromě skvělých výsledků, které předvedli plavci Motorletu, jsme měli opět možnost spatřit na vlastní oči plavecké hvězdy světové úrovně a poměřit se s nimi. Nad nimi vyčnívali dva držitelé světových rekordů Jihoafričan Darian TOWNSEND a Rakušan Markus ROGAN , kteří spolu svedli bitvu na 200m polohový závod. Zvítězil světový rekordman na této trati Townsend, ale znakař Rogan utvořil nový evropský rekord.

Jinak to co nejvíce změnilo závody oproti loňskému roku byly plavky. Ve finále neplavali v celogumových plavkách snad jen čeští závodníci. Úroveň závodů se tak až neskutečně zvedla. Proto nás může těšit ještě více, že jsme se zlepšili se stejnými plavkami jako loni a přechod na nová pravidla o plavkách od nového roku, by pro nás neměl být problém. Takto víme, že se můžeme nadále zlepšovat díky dobře odvedené tréninkové práci.

Nyní stručný popis den po dni:

Odjezd byl ve čtvrtek dopoledne v 10,30 autobusem Student Agency a příjezd do Vídně v 15,30. Jelikož jsme měli vše vyzkoušené již z loňského roku, nenastal jediný problém a po rychlém ubytování jsme si šli zatrénovat do bazénu.

Druhý den jsme odcházeli na bazén v 7,00. Cesta na bazén trvá zhruba 15 min, takže jsme měli před rozplaváním, které bylo od 8,00 ještě dost času na probuzení. Hned od prvních ranních rozplaveb se nám dařilo plavat jeden osobáček za druhým. Odpoledne se ve finále A představil Ondřej FIEDLER a na trati 400m polohově získal stříbrnou medaili.

V sobotu jsem se obával mírného zhoršení a skutečně první ranní starty nebyly tak dobré. Plavci podcenili ranní přípravu na rozplavby a časy se zlepšovaly až po opakovaném rozplavání ve vedlejším bazénu. Odpoledne byl nejvýraznějším úspěchem dorostenecký rekord ČR na 50m motýlek, který zaplaval Michal LEDL a výrazné pokoření minutové hranice na trati 100m znak jeho bratrem Petrem LEDLEM.

V neděli jsme museli ráno opustit hotel a tak byla polední pauza bez odpočinku v posteli. Výkony to snad negativně neovlivnilo, jelikož se podařilo zaplavat opět několik skvělých výsledků. Za zmínku určitě stojí bodově nejhodnotnější výkon v historii oddílu, o který se zasloužila Helena PIKHARTOVÁ na trati 50m prsa. Čas 00:31,95 má v tabulkách hodnotu 834 bodů. Spolu s Kristýnou KOLÁŘOVOU startovaly ve všech prsařských A finále, ale oproti loňskému roku to na stupně vítězů nestačilo. Na rozdíl od jejich soupeřek startovaly výhradně v plavkách schválených novými pravidly a jejich soupeřky udělaly od loňska ohromný časový skok. Hořkou tečkou byla diskvalifikace Fíďi na 200m motýlek, kde zaplaval 2:03,4. Bohužel měl proti pravidlům na sobě dvoje plavky. Z několika posledních finále jsme se museli odhlásit, abychom stihli autobus a v Praze jsme pak byli až v 23,30.

Závody byly úžasné od začátku do konce a tak se pouze obávám, zda se nám podaří ještě vylepšit výkony na dorosteneckém mistrovství, protože všichni se vydali ze všech sil a nebude vůbec jednoduché je znovu nabýt.