VSP pokutuje

Vydáno dne 10. 03. 2009Trochu s tím souvisí i začátek druhé části tohoto článku - VSP pokutuje.

(2.čast komentáře k zápisu z jednání VSP 01/09)

Pořádek musí být. Soutěžní řád na to pamatuje i sazebníkem pokut. A tak hned v lednu VSP rozdal několik peněžitých trestů za nepořádek v přihláškách na ZMČR žactva:

..., SNJH - nepovolený počet startů   500,- Kč, DeNá - chybně přihlášené časy   500,- Kč, ...

V souvislosti s předchozím článkem VSP kladně hodnotí mě pouze zaráží, že za takové chyby se v roce 2009 ještě trestá. Pokud skutečně vadí, tak už byl dostatek času na to, aby sportovní plavání mělo takový internetový přihlašovací (a statistický) program, který by jim zabránil. Hádám, že oddíly si ho už vlastně dávno zaplatily. ČSPS ho ale nemá. Pak je na místě otázka: Na co jsou peníze z těchto pokut vlastně určeny? A mimochodem, když už VSP pokutuje, mělo by si udělat pořádek i na horní palubě.

2) Neoprávněné přihlášky plavců Bohemians Praha Českou plaveckou školou

Ovšem největším projednávaným hříšníkem na lednovém jednání byla Česká plavecká škola (ČPŠ). VSP stanovilo výši pokuty pro ČPŠ na 9 x 500,- Kč. Z pohledu sazebníku asi zcela oprávněně. Jak vyplývá ze dvou předchozích zápisů, stížnost Bohemians už se projednávala nejméně potřetí. Proto je asi na místě konstatovat: Fuj, hanba! Česká plavecká školo, to se nedělá !!!

Ale neznám pozadí celého sporu a nestranným soudcem bych asi stejně nebyl. Stranil bych spíše tomu slabšímu. Ekonomické problémy, se kterými bojuje Motorlet, jsou asi úsměvné ve srovnání s těmi, které musí řešit ČPŠ. A ani ten chvastounský název bych mladému oddílu nevyčítal. Ten asi není důvodem, proč velká část plavců startující za ČPŠ byla (je?) registrována v Bohemians. Navíc Bohemians (a USK) mám už dlouho za zlé, že pro pražské žákovské plavání pořád nedělají tolik, kolik by podle mých představ měly a zřejmě i mohly. Nutno ale ihned dodat, že v tomto směru nesahá v mém hodnocení USK Bohemians ani po kotníky.

Sleduji pražské plavání ale už příliš dlouho na to, abych se mohl ubránit úsměvu. Tak "Honza s Honzou" se až takhle nemají rádi... A tady asi někdo lanaří žáčky z plaveckých tříd... A smí se to vůbec?!? ... Docela by mne i zajímalo, jestli si Mgr. Jan Srb položil několik otázek, než si stěžoval u VSP na praktiky ČPŠ. Tedy potažmo svého bývalého trenérského kolegy Ing. Jana Kouby. Například: "Jsou postupy, kterými Bohemians přetahují plavce z jiných oddílů, vždy férové? Je vůbec nějaký pochopitelný důvod, proč by někdo z Bohemians mohl chtít odejít do ČPŠ? ... Kde se to ten Honza Kouba naučil?"

Co dodat? Určitě si přehrajte klip kdysi populární písničky Koukejte vycouvat. A to i kdybyste Ivana Mládka zrovna nemuseli. A oběma hlavním aktérům můžu na závěr jen popřát, aby to celé dopadlo jinak než ve zmíněné písni:

A tak primář kliniky s profesorem matiky
váleli se po zemi, žádný cavyky.
Oba starší pánové, po té, když je zabásli,
po právu si přibližně stejně vyfásli.


Závěrečný komentář k zápisu VSP 09/01 je v článku VSP schvaluje.


autor: mtb | komentářů: 2


předchozí články v MoPlogu:

04.03.2009 - VSP kladně hodnotí
pochvala nic nestojí
26.01.2009 - Kapka pesimismu
aneb černočerné vyhlídky
17.12.2008 - Bez jednoho tisíc
ale dva asi těžko
22.09.2008 - Plavky!! Plavky. Plavky?
aneb takový byl kubrt.net
30.07.2008 - Genus loci Podolí
versus plavecký svátek

v MoPlogu je celkem 49 článků - vypsat jejich seznam