Genus loci Podolí

Vydáno dne 30. 07. 2008


startV polovině července se už po třetí za sebou konalo Letní mistrovství ČR v Praze Podolí. Diváci ČT měli možnost shlédnout velmi dobrý sestřih z  nedělního finálového bloku den po závodech. Oproti těm pár předchozím mu výrazně pomohla velice slušná grafika. Sice zobrazovala například jen šest mezičasů z osmi nebo u jmen plavců nenabídla název oddílu, ale i tak, díky. Kameramani se také vytáhli. Nabídli opět pěkné záběry ("samozřejmě" pouze nad hladinou). Pouze úvodní motýlkové sprinty se moc nepovedly. Holt končily na jiné straně bazénu než následující disciplíny. Doprovodný komentář tentokrát celkem respektoval dění na obrazovce. Takže další výrazný posun k lepšímu proti záznamu z LMČR 2007. Ovšem při té četnosti, s jakou se v ČT objevují plavecké závody, se asi těžko budou komentátoři zlepšovat. Celkově byl záznam připraven nejméně o třídu lépe než ten před rokem. Něco mu ale přeci jenom chybělo - zvuková kulisa důležitého závodu. Asi totiž ani nebyla k mání.

Za pěkného počasí přilákají plavecké závody v Podolí i diváky z řád běžných návštěvníků. Nabízejí ale i tak spíše pohodovou než bouřlivou atmosféru. To je daň otevřenému prostoru a snad jediný handicap tohoto plaveckého areálu ČSTV oproti krytým halám. Při špatném počasí ale kouzlo tohoto místa rychle zmizí. ČSPS má ale asi pádné důvody pro jeho jednoznačnou preferenci. Ani riziko nepříznivých podmínek pro zaplavání kvalifikačních časů na olympiádu je nepřebilo. Natož nějaká bouřlivá atmosféra. Na druhou stranu moc dalších možností se stejně nenabízí. A Podolí, i když od zahájení jeho výstavby uplyne příští rok už 50 let, je pořád asi tím nejlepším plaveckým areálem v republice. Jeho volba je tedy logická, i když vzhledem k termínu možná problematická pro technické pořadatele z řad USK. A ještě větší oříšek je to asi pro pana Imryška, šéfa pražských rozhodčích. Sehnat v polovině července 35 rozhodčích není vůbec lehké. Zvláště když to je rok co rok.

Červnový termín má zřejmě víc výhod než nedostatků. A možná ani střídání míst konání LMČR není úplná pitomost. Zvláště pokud by pořadatel byl schopen přesunout závody do haly v případě předpovědi nepříznivého počasí. Třeba bude důležitý i názor nového reprezentačního trenéra. Přiznám se, že tuto změnu jsem zaregistroval až díky televizi. Paní Kaplanová, která spolukomentovala záznam, to ale jen zmínila. Snažil jsem se další informace dohledat na webu ČSPS, ale kde nic, tu nic (docela kontrast proti fotbalu :-). Není to sice ta změna, po které před rokem volal článek České plavání prochází krizí. Proč? na serveru idnes.cz, ale třeba volba pana Kyněry předznamenává obrat k lepšímu. Kdyby přinesla třeba i více informací o plavání na zmíněných webech, jedině dobře. Zatím to ale v předmětu "public relations" stále nevypadá ani na "nic moc".Záznam z LMČR je dostupný v internetovém archivu ČT.


autor: mtb | komentářů: 0


předchozí články v MoPlogu:

26.03.2008 - Plavecký blog
to se musí podporovat
02.11.2007 - 37:23
hodně nebo málo
13.09.2007 - Je co zlepšovat ?
a kde jsou ty růže
19.07.2007 - Skoti vědí proč
snad to ví i ČSPS
25.06.2007 - Dětské olympijské hry
III. olympiáda dětí a mládeže ČR pohledem trenéra

v MoPlogu je celkem 49 článků - vypsat jejich seznam