VSP kladně hodnotí

Vydáno dne 04. 03. 2009


Číst zápis z nějakého jednání je často úplná pitomost. Náhodou jsem ale narazil na jeden, jehož tři části mě zaujaly. A protože byl z letošního lednového jednání Výboru sekce plavání ČSPS, tak na něj zde upozorňuji (kompletní zápis naleznete v souboru 0901vsp.doc).

logo

1) VSP kladně hodnotí programu START 2000

Nehltám pravidelně zápisy z jednání Výboru sekce plavání ČSPS (dále VSP), takže jsem si dal tu práci, stáhnul z webu ty loňské a nechal v nich vyhledat slova Swimrace, Stuchlík a Banzet. Ani jedno z nich nebylo nalezeno. Není to divné? Vždyť pokud už VSP chce kladně hodnotit programy související se zpracováním výsledků závodů, tak přeci nemůže začít u pana Bažila, STK ČSPS, a programu START 2000. Na tento faux pas jsem se rozhodl upozornit e-mailem pana Kábrta, předsedu VSP:

Dobrý den,

obracím se na Vás jako předsedu sekce plavání ČSPS. V zápise za zasedání VSP ČSPS ze dne 14.1.2009 jsem narazil na bod 01/09 6.5, kde se konstatuje:

"VSP kladně hodnotí práci p. Bažila na zvýšené kvalitě programu na zpracování výsledků START 2000."

Neznám důvody a kontext, proč se toto konstatování v zápise objevilo. Ale domnívám se, že pokud už jste veřejně deklarovali Vaší podporu tomuto programu, měl by se VSP ČSPS snad vyjádřit i k programu SwimRace. Dovolím si tvrdit, že znamenal a znamená podstatně větší přínos pro zpracování výsledků v českém plavání než START 2000. Připomínám, že 8. března uplyne 6 let od tragické smrti Jiřího Banzeta, autora základního konceptu programu SwimRace a i myšlenky bezplatného šíření jeho užívacích práv. Pokud souhlasíte s názorem, že přínos SwimRace si zaslouží veřejné ocenění, pak už je snad načase.

Nechci panu Bažilovi upírat zásluhy. Údržba a naplňování Statistiky na stránkách ČSPS si pochvalu zaslouží. Je za tím pořádný kus práce. Ale programátor není a bohužel celkový výsledek jeho snažení je tak limitován. Považuji proto za velkou chybu, že ČSPS se nesnažil využít vstřícnosti a znalostí pana Stuchlíka. Ten totiž povýšil úroveň programového kódu SwimRace do kategorie profesionální a rozšířil i jeho funkce. Nepovažuji za správné ani to, že VSP ČSPS nepodporuje pana Pavla Banzeta, otce Jiřího Banzeta, který celou aktivitu SwimWare propaguje a drží při životě.

Pokud mám zastaralé informace a například VSP ČSPS se již aktivně podílí na rozvoji SwimWare, omlouvám se. Potěší mne ale, když se to dozvím.

S pozdravem

Zbyněk Bartoš
správce stránek
plavani.motorlet.cz5.2. potvrdil předseda VSP ČSPS přijetí e-mailu. Jak ale vyplynulo ze zápisu z následujícího jednání VSP 21.2., není toto asi zrovna téma, které by VSP stálo za projednání. Snad je v oddíle tato otázka vnímána trochu jinak. Když totiž před zhruba šesti lety potřeboval Motorlet získat nový program pro zpracování výsledků závodů, zakoupil START 2000. Ten ale v testování propadl. Naštěstí se pak podařilo objevit freeware SwimRace, který splňoval základní požadavky a měl dokonce i výrazně lepší support. Už je to stará historie a na programu START 2000 určitě bylo co vylepšovat. A když VSP baví "mámit z jalové krávy tele", prosím. Ale než se to povede, proč nepodpořit i jiné řešení?
Dodatek z 10.3.:
včera jsem byl informován panem Kábrtem, že "VSP nepodporuje (finančně ani jinak) program Start 2000" ... a je to dobře nebo špatně ?


Trochu s tím souvisí i začátek druhé části tohoto článku - VSP pokutuje.


autor: bzz | komentářů: 0


předchozí články v MoPlogu:

26.01.2009 - Kapka pesimismu
aneb černočerné vyhlídky
17.12.2008 - Bez jednoho tisíc
ale dva asi těžko
22.09.2008 - Plavky!! Plavky. Plavky?
aneb takový byl kubrt.net
30.07.2008 - Genus loci Podolí
versus plavecký svátek
26.03.2008 - Plavecký blog
to se musí podporovat

v MoPlogu je celkem 49 článků - vypsat jejich seznam