Vrchol roku

Vydáno dne 25. 07. 2010


MoP

Hodnocení tentokrát začnu od skončení mistrovství republiky dorostu, protože je nutné zmínit i naší závěrečnou přípravu, která sehrála opět zásadní roli. Na mistrovství jsme hlásili pouze plavce, kteří o to projevili zájem a měli šanci na úspěch. Připravovali jsme se vlastně ve dvou skupinách. První na soustředění v Trutnově a druhá individuálně v Praze.

Pondělí 28.6. Po dorostu ráno trénoval pouze Pája a Fíďa. Odpoledne jsme měli oddílové přebory a většina lidí byla unavená ze závodů.

Úterý 29.6. Odpoledne druhý den oddílovek a párty na zakončení roku.

Středa 30.6. Ráno plaval jen Fíďa a odpoledne byl krátký trénink v Podolí, kam jsem nestihl dorazit. Večer mi psala Káťa Dlabolová, že dostala antibiotika a nepojede do Trutnova a asi ani na mistrovství. Takže první velká rána.

MoP

Čtvrtek 1.7. Ráno odjezd do Trutnova. Sraz jsme měli na hotelu Patria. Bydleli jsme v zrekonstruované části, takže jsme si nemohli na nic stěžovat. Trénink jsme měli hned od půl deváté. Plavali jsme na venkovním 25m bazénu a v areálu koupaliště jsme i cvičili a hráli hry. První trénink byl individuální-rozplavávací, se zaměřením na vlnění a nohy.Po cvičení jsme si zahráli pétanque. Nejšikovnější byl Fíďa a Monika. Po tréninku jsem bohužel musel odjet do práce a vrátil jsem se až večer a tak se skupinka vydala sama do města a odpolední trénink byl jen v jejich režii.

Pátek 2.7. Ráno snídaně v sedm hodin a trénink od půl osmé do devíti. Ráno jsme trénovali před otevřením areálu s Lokomotivou Trutnov. Takže jsme se mohli v přátelském duchu hecovat na blížící se vrchol a hlavně na dívčí štafetu. Jenže naše štafeta dostala další trhlinu, protože onemocněla Anča Kolářová a i když moc chtěla trénovat, nakonec v neděli odjela. Po první fázi ve vodě jsme opět cvičili a hráli stolní tenis. Odpoledne jsme plavali od šesti hodin a předtím jsme také půl hodiny cvičili. Odpoledne jsme trénovali spolu s veřejností a to v těchto parných dnech byl trochu problém.

Sobota 3.7. Den velmi podobný tomu předchozímu, jen bylo na koupališti ještě více lidí a bylo ještě větší horko.

Neděle 4.7. Po ranním tréninku jsme v 9,40 odjeli vlakem do Svobody a potom autobusem do Pece pod Sněžkou. Cílem prvního výletu byla Sněžka. Bylo ukrutné vedro. Nahoru jsme šli Obřím dolem a to ve velmi ostrém tempu. Nakonec to skoro připomínalo běh a na vrchol Tom s Fíďou sprintovali mezi davem turistů. Dolů jsme šli přes Růžohorky, kde jsme si dali borůvkové knedlíky a kofolu. Ve tři hodiny jsme odjížděli nazpět do Trutnova a nutno dodat, že hodně unaveni a rozbolavělí. Ale s dobrou náladou. Odpolední trénink jsme ovšem odpočinkově nepojali.

Pondělí 5.7. Ráno byli všichni rozlámaní a tak byl trénink zkrácen. Pak jsme hráli obíhačku a trochu se belhali. Odpoledne nám trénink přerušila bouřka, ale nijak zvlášť to nevadilo. Večer jsem byl pozván k vedoucímu oddílu Lokomotivy, Tomáši Břeňovi, na grilování a tak jsme utužili mezi oddílové vztahy.

Úterý 6.7. Ráno byla hodně studená voda. Ale nebyl tu naštěstí nikdo, kdo by nějak narušoval výbornou morálku a všichni ostatně jako každý den vzorově naskákali do vody a bez jediného slova odplavali celý trénink. V jedenáct hodin jsme jeli autobusem do Dvora Králové nad Labem do ZOO. I když to měl být pohodový výlet, tak se všemi přesuny jsme toho nakonec nachodili opravdu dost a opět nás hodně bolely nohy. Večer šli plavat jen kluci.

Středa 7.7. I když jsme původně měli i odpolední trénink, tak se nám nechtělo čekat až do sedmi večer a tak jsme odjeli hned po obědě. Soustředění se moc povedlo. Hlavní cíl duševně si odpočinout od náročného roku, navodit skvělou atmosféru a užívat si prázdnin jsme myslím splnili do puntíku. Lokomotiva Trutnov nám poskytla skvělé zázemí a tak jim patří velký dík.

Čtvrtek 8.7. Sraz měli všichni plavci v 16h v Podolí. K dispozici byly čtyři dráhy k tréninku a všichni si s chutí zaplavali na dlouhém bazénu. Postavili jsme stan a dobře naladěni se těšili na první den závodů.

100M
100 M muži
100M
100 M muži
50P
50 P ženy

V A finále 100 m M v sedmé dráze P.Pícha, ve čtvrté M.Ledl, v B finále na téže trati byl na jeničce P.Ledl a na dvojce T.Vyskočil. Ve finále na 50 m prsa žen byla H.Pikhartová na 5. a K.Kolářová na 2.dráze.


200VZ
200 VZ muži
4x100VZ
4x100VZ ženy
4x100VZ
4x100VZ muži

Ve finále A na 200 VZ nastoupil O.Fiedler stejně jako ženy ve štafetách na druhé dráze, muži v dráze 6.


200P
200 P ženy
4x100PZ
4x100PZ ženy
4x100PZ
4x100PZ muži

Ve finále A na 200 m prsa žen byla H.Pikhartová na 5. a K.Kolářová na 2.dráze. Ženy nastoupily ve štafetách ve druhé dráze, muži v dráze 7.


100VZ
100 VZ ženy
50M
50 M muži
200Z
200 Z ženy

Ve finále A na 100 VZ ženy K.Dlabolová na dráze č. 7, ve finále na 50 M muži O.Fiedler na 6. a P.Pícha na 8., v B finále 200 Z T.Kopecká na třetí dráze.


100 VZ
100 VZ muži
100Z
100 Z muži
50VZ
50 VZ muži

Ve finále A na 100 VZ muži O.Fiedler na 5., ve finále B na 100 Z muži P.Ledl na 2.dráze. Ve finále na 50 VZ muži O.Fiedler na 7. a M.Ledl na 3.


LMČR 2010

Pátek 9.7. Všichni nominovaní plavci se kvalifikovali do semifinále či odpoledních finále! Takže velká spokojenost. Přes semifinále na 50m kraul se bohužel nedostala žádná z našich tří plavkyň. Odpoledne začalo čtvrtým místem Ondry FIEDLERA na 50m kraul. Bylo to první z jeho čtvrtých míst. A pak přišla dvojitá medailová radost na 50m prsa, kde Helena PIKHARTOVÁ dokázala zvítězit a porazit naší dlouholetou prsařskou jedničku Petru CHOCOVOU. Kristýna KOLÁŘOVÁ vybojovala třetí místo. V B finále na 200m znak se představila Tereza KOPECKÁ , ale spokojená moc nebyla, protože áčko bylo velmi blízko. Po loňském úspěchu na 200m kraul se po roce v áčku objevil Pavel PÍCHA, tentokrát ale na své další parádní trati 100m motýlek. Vyplaval krásné 6.místo. V B finále stejné trati jsme měli hned dvě zastoupení. Tomáš VYSKOČIL plaval na dvojce a Petr LEDL vedle na jedničce, takže to byl krásný souboj. Nakonec byl úspěšnější Petr, který byl velmi spokojen s pokořením minutové hranice. V závodě na 200m polohově je jistotou Ondřej FIEDLER, který na této trati opět nezklamal a vybojoval stříbro!

Sobota 10.7. Dopoledne už pro některé naše plavce tak úspěšné nebylo, ale naštěstí jsme odpoledne plavali štafety, takže se na odpoledne připravovali téměř všichni. Odpoledne začalo druhým čtvrtým místem Ondry FIEDLERA na 200m kraul. Byl to nádherný souboj a Ondra si udělal sekundový osobáček. V béčku se představil Pavel PÍCHA, ale kraul mu teď tolik nejede. Závod na 100m prsa skončil opět dvěma medailemi pro Motorlet. Petra CHOCOVÁ tentokrát zvítězila, ale pouze o jednu setinku před Helenou PIKHARTOVOU. Třetí místo v krásném osobáku brala opět Kristýna KOLÁŘOVÁ. Ještě po dorostu jsme doufali v medaili na dívčí štafetu, ale bohužel to tak slavně jak na dorostu nedopadlo. Po diskvalifikaci prvního Zlína, to bylo konečné páté místo. Alespoň si Helena zaplavala pěkný osobák na prvním úseku (58,94). Kluci obsadili skvělé čtvrté místo a zarážející na tom je, že loni s tímto časem byli jedenáctí!

Neděle 11.7. Poslední den mistrovství proběhlo ráno poměrně podle předpokladů. Odpoledne jsme měli hodně zastoupení ve finále. Začalo to dalším čtvrtým místem Ondry FIEDLERA na 50m motýlek. Ve stejném finále byl osmý Pavel PÍCHA . Ondra plaval v neděli osm startů a další start proměnil v hodně vydřené třetí místo. Na 400m polohově bylo totiž kandidátů na medaile opět mnoho. V prestižním finále na 100m kraul se představila Kateřina DLABOLOVÁ a vybojovala sedmé místo. A v mužské kategorii završil své skvělé vystoupení Ondra FIEDLER nečekaným třetím místem v královské disciplíně. Asi deset minut po doplavání 400m polohově dokázal zaplavat půl sekundy za osobákem a to stačilo na medaili. V béčku plaval Pavel PÍCHA. 200m prsa přineslo stříbrnou medaili pro Helenu PIKHARTOVOU a šesté místo pro Kristýnu KOLÁŘOVOU. V béčku na 100m znak se představila ženách Terka KOPECKÁ a v mužích Petr LEDL. Závěrečná disciplína byla polohová štafeta, kde holky vybojovaly páté místo a kluci sedmé.


Hodnocení jednotlivých plavců:

DLABOLOVÁ Kateřina
Katka měla celé jaro vleklé zdravotní problémy. Pořád si léčila nějaké šrámy a celkově se cítila bez energie. To vyvrcholilo antibiotiky týden před mistrákem a podezřením na přechozenou mononukleózu. Na mistráku neplavala osobáky, ale i tak si vyplavala A finále na 100m kraul a byla opět tahounem štafet. Prázdniny jí snad dodají potřebnou sílu pro další trénink.

FIEDLER Ondřej
Fíďa měl opět na jaře méně naplavaných kilometrů než v zimě. Měl hodně starostí se školou, ale nakonec se to podařilo skloubit a mistrovství přineslo až nečekané výsledky. Ondra sklízel velké ovace, zvláště za svůj výkon v neděli, kdy plaval osm startů (rozplavby 50M,400PZ,100VZ,semi 50M,finále 50M,400PZ,100VZ a štafeta) a z toho vybojoval dvě medaile a čtvrté místo.

KOLÁŘOVÁ Anna
Po půlroční pauze byl skoro zázrak, že se Anča vrátila tak rychle do bazénu. Vždyť loni v tuto dobu nemohla po operaci prvního ramene ještě vůbec do vody. Takže zcela bez tréninku dokázala vyplavat semifinále a je jasné, že na podzim bude plavat zase na jiné úrovni.

KOLÁŘOVÁ Kristýna
Její vrchol teprve přijde. Po tvrdém soustředění s repre ve Španělsku se ještě nedostala do vrcholné formy, ale ME začíná přesně za měsíc a tak je poměrně dost času na další vyladění. Sprint nebyl podle jejího očekávání, ale zvláště 100m prsa bylo zaplaváno skvěle.

KOPECKÁ Tereza
Terka celé jaro bojovala s bolestmi ramene a tak toho na své poměry naplavala hodně málo. I tak dokázala zaplavat standardní časy a opět postoupit do odpoledních finále. Mrzet budou poměrně snadné postupové časy do A finále, na které by ve vrcholné formě měla.

LEDL Petr
Knedlo dokázal skloubit práci,školu a trénink dohromady a díky svému přirozenému talentu a také díky množství kilometrů naplavaných zvláště na střední škole se dokáže stále držet v širší české špičce. Mám ohromnou radost, že pokračuje stále dál a výborně reprezentuje oddíl. Největší radost bylo prolomení minutové hranice na 100m motýlek, kde zaostal jen sekundu za osobákem ve vrcholné formě a celotělových plavkách. Dobře dopadl i znak, takže si myslím úspěšné mistrovství.

PÍCHA Pavel
Pája letos úspěšně maturoval a celý rok byly výsledky trochu slabší než roky předtím, ale po maturitě jakoby z něho spadla všechna tíha a na mistráku předvedl skvělé výkony. Vyladil si sám a díky zkušenostem vybojoval dvě A finále na delfína. Pája byl asi naším nejpříjemnějším překvapením na mistráku. Doufám, že to takto půjde i na vysoké škole.

MoP

PIKHARTOVÁ Helena
Trénink Heleny je hodně ovlivněn jejími zdravotními komplikacemi. Po ME prodělá operaci ramenou, které jí znemožňují dlouhodobě se připravovat tak, jak bychom chtěli. Zatím to však vypadá, jako bychom trénovali jak o život, protože Helča si dělá jeden osobák za druhým. Sezónu však budeme hodnotit až po ME.

PIKHARTOVÁ Monika
Skvělá sprinterská forma vydržela od dorostu až k velkému mistráku. Monice se na soustředění moc dobře neplavalo, nevěřila v dobré výsledky. To se trochu potvrdilo na delší tratě. Ale semifinále na 50m kraul je ohromný úspěch. A štafeta byla také dobrá. Monča hlavně skvěle zapadla do kolektivu starších holek.

VILČKO Adam
Áda už tréninku moc nedá, tak jednou týdně plave, dvakrát týdně posiluje a hraje fotbal. Naštěstí na prsa někdy stačí síla a dobrá technika a tak se občas dají zvládnout na rozdíl třeba od znaku i bez pravidelného tréninku. Semifinále na 50m prsa jsem však nečekal. Bohužel hned v pátek na něho dolehla nemoc a tak se z dalších tratí musel odhlásit.

VYSKOČIL Tomáš
Ohromná zlepšení na delfína znamenala první postup mezi elitní šestnáctku. Na jaře měl osobák na 100m motýlek 1:08 a za několik měsíců ho dokázal srazit až k jedné minutě! A je tam ještě velká rezerva. Tomáš díky ohromné síle a výborně fungujícímu organismu má pro delfína předpoklady. Delfín byl skvělý, kraul byl kousek za osobáky a tak to bylo úspěšné mistrovství. Na podzim bude Tomák dalším plavcem Motorletu pod jednu minutu na 100m motýlek.
předchozí články v MoPlogu:

25.05.2010 - Naposledy v Pardubicích?
i když neradi
15.03.2010 - Hodnocení ZMČR 2010
od Lukáše Stříteského
21.12.2009 - Hodnocení ZMČRD 2009
od Lukáše Stříteského
15.12.2009 - V Trutnově
hodnocení ZMČR14
03.12.2009 - Ve Vídni
hodnocení závodu

v MoPlogu je celkem 49 článků - vypsat jejich seznam

toplist