Hodnocení ZMČR 2011

Vydáno dne 19. 12. 2011


MoP

Mistrovství bylo hodně očekávané, protože bylo letos asi po dvaceti letech opět sloučeno dorost a dospěli dohromady. Z Motorletu se kvalifikovalo rekordních 18 plavců a tak byla naše zářivě červená trika na bazéně pořádně vidět. Rozplavby byly spojené a do finále A postupovala osmička nejrychlejších bez rozdílu kategorie. V B finále plavala čtveřice mladších a čtveřice starších dorostenců. Nikdo tedy příliš nevěděl, jak to bude probíhat a zda to bude dobrý systém. Největším plusem byl ušetřený víkend. Mnoho našich plavců se však nedokázalo probojovat do finále tak jako jiné roky, i když plavali kvalitní osobáky. Naštěstí nás bylo hodně, takže si každý odpoledne mohl zaplavat ve štafetě. A to bylo vždy krásné zakončení odpoledního bloku. První den bohužel onemocněl tahoun Ondra FIEDLER a tak byly štafety trochu slabší.

Osobně se mi více líbil model seniorského mistráku, ale zase to bylo mnohem lepší než mistráky dorostenecké z let minulých. Ranní rozplavby byly mnohem zábavnější, ale zase se strašně vlekla odpolední finále, zvláště pak nekonečná vyhlašování tří kategorií. Mistrovství se konalo naposledy v chomutovské přepažené padesátce a domácí tuto rozlučku s bazénem pojali velkolepě. Mají velkou pochvalu za to množství energie, které do přípravy vložili. Jediné mínus pořadatelům uděluji za neustále hrající velmi hlasitou hudbu, kterou se snažili komentátoři přeřvat. A nešlo to dohromady. Uvítal bych tichá rána, kde ani nebude komentátor příliš mluvit a odpoledne by pak hudba k podbarvení finále zcela jinak vynikla.

Jinak se bylo pořád na co koukat, většina plavců si přivezla velmi dobrou formu a ani naši plavci se neztratili. Bydleli jsme v poklidném Bezručově údolí za Chomutovem. Ubytování a stravování zajistil opět pan Vyskočil, za což mu patří velký dík. Jediným problémem bylo špatné počasí, takže dostat se auty k penzionu byl někdy docela adrenalin.

Osobní hodnocení:


MoP BOŠKOVÁ Kateřina zaplavala skvěle. Rekord MoPu na 400m kraul a hlavně stovka kraula pod minuty s letmým startem ve štafetě. Hodně pomohla vybojovat sedmé místo a stlačit štafetu pod čtyři minuty. Ačkoliv se jí mistrák povedl, s tréninkem moc spokojená být nemůže. A já pochopitelně ještě méně. Jaro bude snad docházka lepší a na dlouhém bazénu zaplave podobné časy jako teď v Chomutově.
DLABOLOVÁ Kateřina se na většinu tratí již dva roky nezlepšuje. A v Chomutově se to povedlo na tu nejtěžší a nejdelší. 1500m kraul. Zde zaplavala o 20 sekund osobák. A tedy vylepšila svůj rekord Motorletu. A jako vždy byla skvělým tahounem štafety. Jinak finále bude snad zase v létě, kde je Katka schopna plavat na dlouhém stejné časy. Takže by to chtělo zlepšit výjezdy a obrátky.
KOLÁŘOVÁ Kristýna již plně trénuje na Strahově pod vedením trenéra Strnada. Stále není v pořádku po zranění, kdy si před rokem v tréninku natrhla třísla. Bohužel to zanechalo kromě bolesti také strach pořádně kopnout. A to je na prsa katastrofa. Trenér Strnad to hodnotil jako velmi kvalitní časy prsovýma rukama. Kristýna dokázala vybojovat medaili na 100m prsa a byla platným členem obou štafet.
KOPECKÁ Tereza se dokázala zlepšit oproti Brnu. Přesto zůstala poměrně daleko za osobáky. Uvidíme, zda se dokáže k těmto časům ještě někdy dostat, protože studuje náročnou vysokou školu. Když bude horší kondice, chtělo by to aspoň zapracovat na technických částech, protože zde hodně ztrácí.
PIKHARTOVÁ Monika vybojovala tři medaile v kategorii mladšího dorostu. Navíc na 50m kraul překonala absolutní rekord MoPu. Jako jediná naše závodnice vynikala ve výjezdech a splývání, čímž doháněla zase trochu slabší vytrvalost. Ve všech finále se dokázala ještě zlepšit, takže mohu jen popřát ještě větší chuť do dalšího tréninku!
VÝBORNÁ Šárka nebyla moc spokojená se svými výsledky. Povedl se jí sice znak, ale na hlavní kraulové disciplíny očekávala více. Tréninkové časy napovídaly k stejnému zlepšení jako u Kačky Boškové. Obě trénují velmi podobně, ale na rozdíl od Kačky u Šárky zlepšení nepřišlo. Tak se to snad povede na jaře, protože Šárce by dlouhý bazén měl více sedět.


MoP ADAM Sebastian zaplaval skvěle. Moc jsem to nečekal, protože měl velmi slabou docházku a navíc mu znak na tréninku vůbec nešel. Nakonec právě na znaka zaplaval nejlepší výkon na 200m, kde obsadil krásné čtvrté místo ve starším dorostu a zaplaval také oddílový rekord open.
FIEDLER Ondřej odejel domů hned po prvním startu. Ondra na podzim dost zvolnil v tréninku, více se věnuje škole a osobnímu životu. Plavání se bude i nadále věnovat. Doufá, že i při zaměstnání nějaký ten trénink zvládne. Moc nám chyběl hlavně ve štafetách, ale i s ním bychom tu medaili asi nevybojovali.
KOPECKÝ Ondřej byl čtrnáct dní před mistrákem nemocný a přijel do Chomutova jen na jeden start. Ostatní jsme odhlásili. Padesátku znakovou zajel překvapivě dobře. Kdyby nebyl nemocný, mohlo to být ještě mnohem lepší. Snad se na jaře zlepší v docházce a dopadne to lépe než na podzim.
LEDL Michal přijel v pondělí z mistrovství Evropy a hned ve čtvrtek navazoval další vrchol. Forma byla na ME skvělá, tak jsme doufali, že to ještě chvilku vydrží. Na 50m volný způsob se s ním na startu zvedla odskoková deska, takže spadl do vody a začínal z nulové rychlosti. I tak neskutečně zabojoval a dotáhl to na páté místo. Dovolím si tvrdit, že by bojoval o medaile. Oddílový rekord přidal na 50m prsa a na prvním úseku kraulové štafety. V hlavním závodě na 50m motýlek se utkala velká konkurence a Michal vybojoval bronz. Bál se na startu odrazit a to ho stála lepší čas.
LEDL Petr působil opět jako skvělý kapitán mužstva. Dokázal skvěle vyhecovat štafety. Sám plaval nádherný osobák na 100m prsa a stovka znaková za minutu, byla také výborná. Delfín mohl být trochu lepší, ale Petr měl hodně startů za sebou a měl toho dost. Na podzim by měl Petr rozšířit řady trenérů Motorletu, takže tohle bylo jedno z jeho posledních vystoupení, jako aktivního plavce.
PÍCHA Pavel zase skvěle vyladil na závěr sezóny. Co start, to parádní čas. Bohužel Pája nevybojoval A finále, takže i přes skvělé výkony plaval jen v rozplavbách. Na dlouhém bazénu věřím ještě v lepší výsledky. Pája byl navíc jeden z mála našich plavců, který dokázal slušně delfínovat po startu a obrátkách a neztrácel na výjezdech.
PÍCHA Petr se na podzim potýkal se slabší formou, zvláště co se týče vytrvalosti. Na mistráku to bylo mnohem lepší a i ve dvoustovkové štafetě zaplaval kvalitně. V jarní části by to chtělo hodně přidat, protože na dlouhém bazénu je vytrvalost mnohem důležitější.
SEEMAN Michael se sice dostal na více disciplín, ale protože to byl jediný náš žák na mistrovství, domluvili jsme se, že poplave jen dva dny. Ve čtvrtek zaplaval na osobáku 1500m kraul. V pátek kromě 400m kraul hlavně výborně dvoustovku ve štafetě. Michal byl hodně nervní, aby to starším klukům nepokazil.
TICHÝ Antonín měl trochu úspěšnější loňský rok. Letos se mu nedařilo dostat se k loňským osobáčkům. Je to pro mě trochu záhadou, protože bych řekl, že se nijak nezhoršil a méně netrénuje. Možná je tam méně chuti do závodění. Ve štafetách totiž zaplaval velmi dobře a tak je to možná v menším vyhecování se na závod.
VANĚČEK Viktor se z mistrovství odhlásil. Pro zaneprázdnění ve škole nechodí trénovat a nevím, jak bude jeho plavecká kariéra pokračovat.
VYSKOČIL Tomáš se celý podzim potýká se zdravotními problémy. Od lékaře má částečný zákaz trénovat. I přes tento handicap se na podzim zlepšoval a na všechny tratě se minimálně přiblížil k osobáčkům. Tady v Chomutově se každý den trochu zhoršoval, protože mu nestačily síly na tak náročný program. Nakonec to však vyvrátil skvělou stovkou prsa v posledním štafetovém závodě. Jaro snad bude opět v plném tréninku.
ŽABKA Michael opět převážnou část podzimu různě nemocný. A i tak velice kvalitní časy. Zvláště ve štafetách na prvních úsecích. Michael má z našich plavců největší rezervy. Pokud by se mu zlepšila imunita, mohl by být úplně někde jinde. Budeme v to doufat.
předchozí články v MoPlogu:

13.07.2011 - Hodnocení LMČR 2011
od Lukáše Stříteského
22.03.2011 - Živě
novinka z ISM
25.07.2010 - Vrchol roku
hodnocení LMČR 2010
25.05.2010 - Naposledy v Pardubicích?
i když neradi
15.03.2010 - Hodnocení ZMČR 2010
od Lukáše Stříteského

v MoPlogu je celkem 49 článků - vypsat jejich seznam